Tinder Sabıka Kaydı Sorgulama Özelliği Getiriyor: Sapıklar İçin Kesin Çözüm

Google ve Tinder

Tinder sabıka kaydı sorgulama özelliği ile birlikte güvenliği üst düzeye çıkarmak istiyor. Ne yazık ki kadın cinayetlerinin artması ile birlikte böyle bir yönteme başvuruldu.

Dünyanın en büyük arkadaşlık uygulamaları içerisinde yer alan Tinder sabıka kaydı sorgulama ile ön plana çıkmak istiyor. Şirket burada güvenilir bir platform olduğunu gösterme peşinde. Dijital ortamlara kayan arkadaşlık ve ilişkiler Tinder için büyük önem taşıyor. Bu platform güvenli bir ilişki için çabalıyor..

Her geçen gün kullanıcı sayısı giderek artan Tinder, korkutucu sonuçların ortaya çıkmasını engellemek için yeni bazı önlemler alıyor. Bu önlemlerden bir tanesi de kişilerin sabıka kaydı ile ilgili. Tinder bundan sonra kullanıcılara sabıka kaydı görüntüleme özelliği sağlayacak.

Tinder sabıka kaydı sorgulama özelliği

Eşleştikleri insanların geçmişi hakkında bilgiler alabilecek olan Tinder kullanıcıları böylece daha güvenli bir ortamda hissedecek. Şirket kar amacı gütmeyen ve insanların sabıka kayıtlarını gösteren Garbo isimli bir kuruluş ile anlaştı. Bu kuruluş Tinder için veri sağlayacak.

Tinder sabıka kaydı sorgulama

Garbo özellikle güvenlik alanında en fazla tercih edilen platformlar içerisinde yer alıyor. Bundan sonra Tinder kullanıcıları uygulamada yer alan mavi kalkana tıkladıktan hemen sonra bu platformun sitesine gidebilecek. Milyonlarca insanın veritabanının bulunduğu bu site üzerinden sabıka kaydına erişim sağlayacak.

Yeni Tinder sistemi ücretli olacak

Söz konusu değişikliği güvenlik için yaptığını söyleyen Tinder ilginç bir sistem deneyecek. Bazı uygulamalarda da benzer bir sistem olduğunu biliyoruz. Arkadaşlık uygulamaları içerisinde dünya liderliğini elinde tutmaya çalışan şirket, böylesine kritik bir konuda ücretlendirme yapacak.

Tinder sabıka kaydı sorgulama özelliği ilk 2 kullanım için ücretsiz olacak. Fakat her bir geçmiş aratması için 2,5 dolar ücret alınacak. Şirket bunun üzerinden gelir elde etmek istiyor. Aynı zamanda platformu daha güvenli hale getirmeyi amaçlıyor. Peki siz alınan bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Tinder Görüntülü Konuşma Özelliği Getiriyor: Sevgilisi Olmayanlar Buraya!

>> Tinder, Hot Or Not ve OkCupid Gibi Flört Uygulamalarına Para Vermek Mantıklı Mı?