WhatsApp Web Artık Daha Güvenli Olacak: İşte Detaylar!

WhatsApp Web

WhatsApp Web, yakında eklenecek olan tarayıcı uzantısı sayesinde artık daha güvenli haline gelecek. İşte yeni uzantı hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz yıl WhatsApp sözleşmesinin ortaya çıkmasıyla WhatsApp benzeri iletişim programlarına olan ilgi arttı. Kişisel verilerinin sızdırılması istemeyen kullanıcılar Telegram ve Bip gibi uygulamalara yöneldi. Haliyle WhatsApp tarafından da bir geri adım beklendi. Aylar sonra WhatsApp’tan kişisel verilerin kullanımının farklı mecralarda gerçekleşmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu. Yani söz konusu sözleşme iptal oldu. By açıklamalardan sonra zaten çoğu kullanıcı WhatsApp’a geri dönmüştü bile. Her geçen yeni özellikleri ile karşımıza çıkan WhatsApp bu sefer güvenlik üzerine yeni bir tarayıcı uzantısı üzerine çalışıyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

WhatsApp Web Artık Daha Güvenli Olacak: İşte Detaylar!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda WhatsApp tarafından Beta sürümü için, çoklu cihaz desteği yayınlanmıştı. Bu özellik sayesinde, artık farklı cihazlardan WhatsApp’ı kullanmak mümkün hale geliyordu. Fakat bu özellikten dolayı doğabilecek güvenlik açığından dolayı WhatsApp, güvenliği arttırabilecek yeni bir uzantı üzerinde çalışıyor. Bu özelliğin en temel sebebi ise WhatsApp Web sürümünün yeterince güvenli olarak görülememesi. Çünkü kullanıcılar, tarayıcısına bulaştıracağı en ufak virüste dahi, tüm konuşmaları, medyaları vb. sızdırılması an meselesi. Bu yüzden WhatsApp Web sürümünün güvenlik anlamında önemli bir güncelleştirmeye ihtiyacı vardı. Uçtan uca şifrelemenin güvenliği ihlal etmemesini sağlamak için oluşturulacak olan uzantı, güvenlik problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

WhatsApp Web

WhatsApp’a gelen çoklu cihaz desteği özelliğinden sonra, WhatsApp Web’e giriş sayısı oldukça arttı. Tabii ki bu girişlerin hepsinin iyi niyetli olduğu bilinmiyor. Bu yüzden kullanıcıların güvenliğini gözetmek adına tarayıcıda kullanılmak için bir uzantı geliştirildi. Artık WhatsApp Web’e girilecek olan yabancı kaynaklardan, WhatsApp için tehdit yaratacak girişler engellenecek. Böylece kullanıcıların kişisel verileri, mesajlaşmaları ve medyaları daha güvenilir bir hale gelecek.

Kişisel verilerin korunması hususunda yaşanan sorunlardan dolayı çoğu kullanıcının bu konuda şüphe ile yaklaştığını biliyoruz. Bu yüzden WhatsApp’ın böyle bir önlem ile kullanıcıların karşısına çıkacak olması önemli bir avantaj.

İlgili Haberler:

>> Apple Türkiye, iPhone Fiyatlarına Zam Yaptı! Neredeyse 2. El Araba Fiyatına Telefon!

>> En Çok Satılan Akıllı Telefon Bakın Hangisi Oldu: Ona Kimse Yetişemiyor