TOFAŞ, Fujitsu Çözümlerini Tercih Etti


Türkiye’nin en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan Tofaş, Yüksek Performanslı Hesaplama sistemi ihtiyacı için Fujitsu’yu seçti.

Süper bilgisayar alanındaki 30 yıllık tecrübesi ile Fujitsu’nun sunduğu Yüksek Performanslı Bilgisayar sistemi, Tofaş’a zorlu pazarda rekabet avantajı sunmanın yanında, Türk ekonomisine de katkıda bulunacak. Tofaş, farklı disiplinler için ihtiyaç duyduğu analiz ve hesaplamaları da yürütebilecek.

Üretim konusunda modellere ait iyileştirmelerin, geliştirmelerin ve farklı disiplinlerdeki yapısal analizlerin otomotiv üretiminde çok etkin ve hızlı olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini söyleyen Tofaş Bilgi ve İletişim Teknolojileri Müdürü Hakan Korkmaz, “Fujitsu‘yu seçerken çok çeşitli faktörleri dikkate aldık. Bunlar içindeki sürat ve performans faktörleri üzerinde çok düşünmemize gerek kalmadı. Yüksek Performanslı Hesaplama sistemleri içinde en fazla bilgiye sahip olduğunu düşündüğümüz Fujitsu, hızlı bir başlangıç yapabilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz bilgiyi en kısa sürede bize verdi. Daha da önemlisi, işimizin ihtiyaçlarını doğru değerlendirerek gelecekte de rekabetçi kalmamızı sağlayacak şekilde büyüyebilen bir sistem tasarımını sundu” diye konuştu.

6logo

Yüksek maliyetli hammadde ve otomobillerin üretilmesi için ihtiyaç duyulan zaman, üreticiler için önemli bir yatırım ihtiyacına işaret ediyor. Buna ek olarak, aracın üretim yapılan bölgeye ve kullanıcı kitlesine göre farklılaştırılması ve geliştirilmesi gereken diğer özellikleri potansiyel alıcılar için belirleyici faktörler olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirilmesi ve iyileştirme yapılması gereken ürünler için yüksek bir hesaplama ve karmaşık bir algoritmaya ihtiyaç var.

Fujitsu Yüksek Performanslı Hesaplama sistemlerinin sağladığı sayısal analiz işlem kapasitesi sayesinde Tofaş, rakiplerine kıyasla daha da güçlü bir konuma yükselebilecek. Yüksek Performanslı Hesaplama çözümünün uçtan uca anahtar teslimi tasarımı sayesinde Tofaş Ar-Ge Sayısal Analizler Birimi sistemi kolaylıkla kullanabilecek.

Turkcell Global Bilgi Avrupa’da En İyilerin En İyisi Seçildi