TOGG Fabrikası Açılış Tarihi Ortaya Çıktı? Türkiye’nin Otomobili Ne Zaman Yollarda Görülecek!


TOGG fabrikası açılış tarihi ile ilgili çok önemli bazı detaylar paylaşıldı. Tüm gözlerin bu yeni nesil elektrikli araç sistemlerine çevrildiği günümüzde, büyük bir heyecan yaşanıyor. #YeniLigGemlik etiketiyle yapılan paylaşımda, “Her adım bir sonrakinin başlangıcı olmaya ve heyecanımızı tazelemeye devam ediyor. #YeniLigeYolculuk’un bir sonraki adımı hazır.” ifadelerine yer verildi. Böylece yeni araç ile ilgili çok önemli detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Öncelikle bilmeyenler için kısa bir hatırlatma yapalım. TOGG, Türkiye’nin kendisinin üretmeye çalıştığı bir yerli arabadır. Tamamen elektrikli şekilde üretilmesi planlanan araç, üst segment teknoloji ile donatılmak isteniyor. Ayrıca tanıtımı ile ilgili de çok uzun bir sürecin yaşandığını söylemek gerekiyor. Neredeyse 8 yıllık bir süreçten bahsedilebilir.

TOGG fabrikası açılış tarihi ne zaman?

Zemin Etütleri, ÇED Raporu, Teşvik Belgesi, İmar İzni, İnşaat Ruhsatı adımları gibi çok çeşitli aşamaların büyük zorluklarla aşıldığı bu fabrika için inşaat başlangıç töreni bekleniyor. Türkiye’nin otomobili hesabından yapılan paylaşımlarda fabrikanın ne zaman açılacağı ile ilgili bazı küçük şifreli detaylar verildi.

TOGG fabrikası açılış tarihi

Bu hesaptan yapılan paylaşıma bakıldığında, 18:07 saati ortaya çıkıyor. Yapılan paylaşımın o saate denk getirilmesi, yerli araç ile ilgili 18 temmuz tarihini işaret ediyor olabilir. TOGG fabrikası açılış tarihi çok uzun bir zamandan beri konuşuluyor ve tam olarak hangi güne denk getirileceği pek tahmin edilemiyor. Bu nedenle hakkında en çok spekülasyon çıkan detaylardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

TOGG ile ilgili çok önemli bir detay daha var. Bu araç, bünyesinde farklı sektörde çalışan önemli isimleri barındırıyor. Bu nedenle birleşik bir teknoloji gücü olduğunu söyleyebiliriz. TOGG fabrikası açılış tarihi bu yüzden çok büyük bir öneme sahip. Aracın kısa bir süre içerisinde seri üretime geçmesi bekleniyor. Böylece hızlı bir şekilde satış ve servis işlemlerine başlanacak. Sizce bu aracın fabrika başlangıç tarihi gerçekten de 18 Temmuz olabilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’dan Yerli Otomobil TOGG Hakkında Yeni Açıklamalar

>> Yerli Otomobil Togg Üretim Tesisi İçin Adımlar Atılmaya Başladı. Tüm detaylar haberimizde…


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here