TOGG İstanbul Park’ta piste çıktı. Peki 100 km’ye kaç saniyede çıkıyor? Detaylar Videoda…

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), resmi Twitter hesabından yerli otomobilin montajı ve testleriyle ilgili yeni bir video paylaştı.

TOGG resmi twitter hesabından yapılan açıklama şöyle: “Elektronik ve mekanik sistem onayı ile fonksiyonel prototip üretimi süreçleri Türkiye’de tamamlanan akıllı SUV cihazımız ön uygunluğunu aldı. Fonksiyonel prototiplerimizi güvenlik, termal, dayanım, dinamik ve performans testleri için akredite test merkezlerine gönderdik. #TOGG

Türkiye Otomobili Girişim Grubu ’nun twitter hesabından paylaşılan videoyu yukarıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. Türkiye’nin Otomobili’nin üretim ve montaj sürecine ilişkin yeni detayların yanı sıra İstanbul Park pistindeki testleride görüntüler içinde paylaşıldı. Aracın İstanbul Park pistindeki sürüş görüntülerinde 0 ile 100 km arasındaki süre de paylaşılıyor.

TOGG 100 km’ye kaç saniyede çıkıyor?

Türkiye Otomobili Girişim Grubu prototipi 0-100 km/s hızlanmasını 4,8 saniye de gerçekleştiriyor. Ayrıca bu sürenin araçta sürücüyle birlikte toplam dört yolcu varken elde edildiği bildirildi.

Türkiye Otomobili Girişim Grubu tarafından yapılan paylaşımın ardından video yoğun ilgi gördü. TOGG mühendislerinin aracı sıfırdan başlayarak sürüşe hazır hale getirdiği ve aracın İstanbul Park pistinde test edildiği paylaşım yapılan videoda görülüyor.

Öte yandan, Türkiye Otomobili Girişim Grubu Prototip Atölyesi’nde üretilen prototiplerin test için akredite test merkezlerine gönderildiği öğrenildi. Yapılacak testlerin ardından TOGG yollarda test edilmeye başlanacak. Teknoloji Bakanı TOGG

İlgili Haberler

>> Teknoloji Bakanı TOGG Hakkında Çok Önemli Açıklamalar Yaptı: Satış Tarihi Belli Oldu