Teknoloji Bakanı TOGG Hakkında Çok Önemli Açıklamalar Yaptı: Satış Tarihi Belli Oldu

TOGG yerli otomobil fiyatı

Teknoloji Bakanı TOGG ile ilgili son derece önemli açıklamalara yer verdi. Onun yaptığı açıklamalar üzerinden elektrikli aracın çıkış tarihi belirlenmiş oldu. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank son derece önemli bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan birisi de yerli elektrikli araç ile ilgiliydi. Herkes bu aracın ne zaman piyasaya sunulacağını merak ediyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde TOGG CEO’su Gürcan Karakaş önemli bazı açıklamalar yapmıştı. Onun açıklamalarına yakın bazı ifadeleri Teknoloji Bakanı kullandı.

Yerli elektrikli araç ile ilgili seri üretime geçiş tarihi olarak 2022 yılı gösterildi. Satış ise 2023 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşecek. Teknoloji Bakanlığı’na göre bu bir elektrikli araç devrimi olacak. Bir programa katılıp konuşma yapan Mustafa Varank araç hakkında bazı detaylar verdi.

Teknoloji Bakanı TOGG konusunda umutlu

Türkiye’nin teknolojiyi sadece kullanan değil aynı zamanda geliştirip ihraç eden bir ülke olduğunu söyleyen Varank, Ar-Ge için firmalara destek verdiğini belirtti. Araç ile ilgili ilk prototiplerin testlere girmeye başladığını söyledi. Ona göre kısa bir süre içerisinde araç piyasaya sürülmek için hazır olacak.

Teknoloji Bakanı TOGG

Teknoloji Bakanı Mustafa Varank aynı zamanda diğer otomotiv şirketleri hakkında da konuştu. 100 yıldan beridir otomobil üreten şirketlerin elektrikli araçlar konusunda kafalarının karışık olduğunu belirtti. Ona göre kendileri bu alanda bir devrim yaratabilir. Ayrıca Mustafa Varank doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yaptıklarını belirtti.

TOGG seri üretimi gecikebilir

Teknoloji Bakanı her ne kadar bu elektrikli araç modeli hakkında olumlu konuşsa bile yine de bazı ihtimalleri gözden kaçırmamak gerekiyor. Özellikle elektrikli otomobil üretmek ciddi bir altyapı istiyor. Tüm bunlara ek olarak Türkiye genelinde güçlü bir şarj istasyonu sistemi şart.

Tüm bunlar elektrikli seri araç üretimi için büyük engeller oluşturuyor. Bu nedenle bir miktar gecikme yaşanabilir. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> TOGG Yeni Testlerle Üretim Aşamasına Hazırlanıyor: Yeni Fotoğraf Paylaşıldı

>> TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş’dan Çarpıcı Açıklamalar TEKNOFEST’te Geldi

. . . . .