TOGG Sedan Otomobil Üretimine Başlayacak: Yılın Bomba Haberi

TOGG hızlı şarj

Türkiye’de büyük bir heyecan yaratmayı başaran TOGG Sedan otomobil için gerekli hazırlıkları yapıyor. Herkes için sürpriz olan bu gelişme aslında Honda ile son derece bağlantılı. Hadi gelin merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Otomotiv dünyası şu günlerde büyük problemler ile karşı karşıya. Bildiğiniz üzere çip krizi nedeniyle üretim neredeyse durma noktasına geldi. Ayrıca Türkiye’de bazı otomobil fabrikaları kapatıldı. Bunlardan birisi de Honda markasına ait. Şirketin Gebze’deki kapanan fabrikası TOGG için büyük bir fırsat oldu.

Yapılan açıklamalarda Gebze’deki kapanan fabrikanın müdürü Murat Akdaş için önemli ifadeler kullanıldı. Honda markasının en önemli şeyi olarak gösterilen Murat Aktaş TOGG bünyesine katıldı. Böylece şirketin Sedan araç üreteceği kesinleşmiş oldu.

TOGG Sedan otomobil üretimine önem veriyor

Türkiye’nin ilk yerli otomobili olacağı söylenen TOGG, ilk etapta SUV modeli piyasaya sunacak. Hemen ardından Sedan tarzda bir aracın geleceği ifade ediliyor. Honda Civic Türkiye’de büyük bir popülerliğe sahip. Bu aracın üretiminde yer alan ekip TOGG bünyesine katılıyor. Böylece C segment sedan ile ilgili çalışmalar hız kazanacak.

TOGG Sedan otomobil

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş tarafından yapılan açıklamalarda sedan aracın büyük bir hızla piyasaya sunulacağı ifade edildi. Şimdilik SUV modeli bekleniyor. Hemen ardından Sedan model için gerekli çalışmalar tamamlanacak gibi görünüyor. Ancak tüm bu sürecin hızlı bir şekilde yapılması pek mümkün değil.

Türkiye’nin ilk yerli aracı birçok sorunla karşı karşıya

Özellikle SUV modelinin büyük bir ilgi göreceği tahmin edilen TOGG, bazı problemler ile karşı karşıya. Bunlardan ilki çip sıkıntısı olacak gibi görünüyor. Bu problem ile birlikte sadece TOGG değil aynı zamanda dünyanın neredeyse tüm otomotiv devleri karşı karşıya.

Türkiye’de ve dünyada sedan araç kullanımı düşüşe geçiyor. Böyle bir düşüş ile birlikte Sedan model almak isteyenlerin sayısı azalabilir. Peki siz yaşanan bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Benzinli Otomobiller Tarihe Karışıyor: Bu Tarihten Sonra Üretimleri Durduruluyor

>> Geçen Haftanın Otomobil Haberleri: Yine Heyecan Doruktaydı (11 – 18 Ekim)