Mercedes Yerli Otomobil Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı!

Mercedes yerli otomobil
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Mercedes, yerli otomobil ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Hadi gelin konuyla alakalı tüm detaylara birlikte bakalım.

Bildiğiniz üzere Türkiye kendi yerli otomobilini üretmeye çalışıyor. İsmi şu anda Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu yani TOGG olarak geçiyor. Her ne kadar ulusal çapta olumlu yorumlar yapılsa bile yine de genel olarak küresel yorumlar büyük öneme sahip. Bu konuda ilk yorum yapan şirketlerden birisi de Mercedes oldu.

Mercedes-Benz tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, genel olarak olumlu bir havanın olduğu görülüyor. Mercedes-Benz Türkiye Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, konuya bazı açıklıklar getirdi. Bunlardan birisi de ülkede hızlı bir şekilde yapılması gereken işlerdi.

Mercedes yerli otomobil konusunda vergi avantajını öne sürdü

Şirketin Türkiye temsilcisi tarafından yapılan açıklamada öncelikle vergi avantajına vurgu yapıldı. Ayrıca yatırımların artması ile birlikte elektrikli otomobillere yönelimin görüleceği ifade edildi. Tüm bunlara ek olarak aşılması gereken sorunlardan bir tanesinin de şarj istasyonları olduğu söylendi.

Mercedes yerli otomobil
TOGG sektöre olumlu katkılarda bulunacak gibi görünüyor. Daha doğrusu Mercedes bu yönde düşünüyor. Şarj istasyonlarının sayısının artması ile birlikte, diğer elektrikli araç üreticilerinin de Türkiye’ye geleceği ifade ediliyor. Elektrikli otomobilin geniş kitlelere yayılması halinde önemli bir dönüşüm yaşanması bekleniyor.

Mercedes yerli otomobil ile ilgili konuşurken ayrıca kendisinden de bahsetti. Buna göre şirket Türkiye’ye elektrikli araçlar getirecek.

Mercedes yeni elektrikli araç fikirlerine sahip

Bundan sadece 5 yıl kadar önce bile elektrikli araçlar hakkında herkesin kafasında soru işaretleri vardı. Otomobil tutkunları araç alırken elektrikli veya benzinli ayrımına gitmiyordu. İnsanlar daha çok benzinli araçlar tercih ediyordu. Şimdi ise işler yavaş yavaş değişmeye başladı.

Mercedes gibi sektörün öncü firmalarından bir tanesi 2022 yılına kadar tüm araçlarında elektrikli alternatiflerin olacağını ifade etti. Böyle bir durumda elektrikli araç profilleri çok daha geniş bir alana yayılacak. Mercedes yerli otomobil yorumlarının olumlu olması Türkiye’nin işini kolaylaştıracak.

İlgili Haberler:

>> Apple Elektrikli Otomobil hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıktı

>> Yerli Otomobil TOGG Fiyatı Zamlandı mı? Fiyat Karmaşasına Firmanın Yaptığı Açıklama Cevap Verebilir


CEVAP VER