Tosuncuk Mehmet Aydın Nerede? Brezilya Açıklama Yaptı!

Gözaltına alınan tosuncuğun videosu

Tosuncuk Mehmet Aydın uzun bir süredir aranıyordu. Yapılan çalışmalar sonucunda Brezilya’da olduğu öğrenildi. Fakat ilginç bir açıklama Brezilya Hükümetinden geldi.

Tosuncuk olarak bilinen ve Çiftlik Bank platformunun kurucusu olan Aydın, neredeyse ülke ülke aranıyordu. Ancak bir türlü onun izine ulaşılamadı. Son olarak mağdur vatandaşlar dünya çapında çalışan bir dedektiflik bürosu ile işbirliği yaptı. Böylece onun bulunması kolay hale getirilecekti.

Teoride son derece mantıklı olan bu iş ne yazık ki uygulamada fena patladı. Tosuncuk uzun bir süre dedektifler tarafından arandı. Son olarak onun Brezilya’da olduğu söylendi. Hatta ele geçirilen bazı fotoğraflar bunu doğrular nitelikteydi. Yapılan ayrıntılı çalışmalar sonucunda onun gerçekten Brezilya’da olduğu anlaşıldı.

Tosuncuk Mehmet Aydın izini kaybettirdi

Brezilya resmi kurumları ile iletişime geçen Türk interpol ne yazık ki herhangi bir sonuç elde edemedi. Uluslararası çalışan dedektiflik bürosu rüşvet nedeniyle onun izini kaybettirmiş olma ihtimalinden bahsetti. Güney Amerika dünyanın en büyük rüşvet ağlarından bir tanesine sahip.

Tosuncuk Mehmet Aydın

Rüşvetin böylesine yaygın olması Mehmet Aydın ile ilgili bazı tereddütleri ortaya çıkardı. Buna göre bazıları onun rüşvet verdiğini ve böylece Brezilya Hükümeti tarafından korunduğunu söylüyor. Ayrıca yakalandıktan sonra onun Brezilya hükümeti ile anlaşmış olma ihtimali üzerinde duruluyor. Tüm bunlar tosuncuk Mehmet Aydın tartışmalarını fena halde alevlendirdi.

Tosuncuk hakkında 22 bin yıl hapis isteniyor

Gelen bazı detaylara göre Tosuncuk ile ilgili çok ağır bir ceza talep ediliyor. 22 bin ila 75 bin yıl arasında hapis cezası alabilir. Çiftlik Bank nedeniyle çok fazla vatandaşın mağdur olması onun cezasını katlıyor. Yaklaşık olarak 80 bin kişinin parasını adeta buhar haline getirmişti.

Gittiği ülkeler ortaya çıkarılsa bile yine de bir şekilde kaçmanın yolunu buluyor. Ayrıca Çiftlik Bank ile kazandığı paranın büyük bir bölümünü harcadığı da ifade ediliyor. Yani muhtemelen yeni bir dolandırıcılık tezgahı kuracak. Tosuncuk Mehmet Aydın ile alakalı siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> PUBG Mobile yeni sürümü olan ”PUBG: New State” duyuruldu

>> TBMM Elektronik Para Kuruluşları Birliği için onay verdi!