TP-Link RE505X satışa sunuldu! İşte özellikleri!

TP-Link RE505X satışa sunuldu! İşte özellikleri!

TP-Link RE505X
Google News Abone Ol

TP-Link, hem Wi-Fi 6 hem Mesh teknolojisine sahip Wi-Fi sinyal artırıcı TP-Link RE505X modelini Türkiye’de satışa sundu. 

Bu yıl Wi-Fi 6 destekli birçok ürünü satışa sunan kablosuz ağ pazarının lideri TP-Link, Wi-Fi 6 destekli ilk Wi-Fi sinyal artırıcı (range extender) modelini Türkiye’de satışa sundu. RE505X model adlı ürün, Wi-Fi 6 teknolojisinin sağladığı yüksek bağlantı hızı ve geniş kapsama alanının yanı sıra TP-Link OneMesh teknolojisine de sahip. Bu sayede TP-Link Mesh çözümleri ile evlerde kesintisiz bir Mesh ağı oluşturabiliyor.

TP-Link RE505X

RE505X, evinde Wi-Fi ölü bölge sorunu yaşayan ve geniş kapsama alanı ve yüksek Wi-Fi hızı isteyen kullanıcılar için ideal bir çözüm. Wi-Fi 6 teknolojisinin (80211.ax) getirdiği daha yüksek Wi-Fi hızı, daha geniş kapsama alanı ve çok düşük.gecikme süresi avantajlarını kullanıcılara sunan ürün, toplamda 1500 Mbps’ye (5 GHz bandında 1200 Mbps, 2.4 GHz bandında 300 Mbps) varan kablosuz bağlantı hızlarına ulaşabiliyor. Bu sayede çok sayıda cihazın ağa bağlı olduğu evlerde dahi gecikmesiz, tıkanma, bekleme olmadan tüm uygulamalar çalıştırılabiliyor. RE505X sinyal artırıcı, yönlendiriciye giden en hızlı bağlantı yolunu.otomatik olarak seçiyor ve bu sayede ağın en yüksek hızda çalışmasını sağlıyor.

Wi-Fi 6 desteğine sahip

TP-Link’in Wi-Fi 6 destekli yeni sinyal artırıcısı, aynı zamanda bir erişim noktası (access point-AP) olarak da görev yapabiliyor. Cihazda yer alan girişe bir Ethernet kablosu takılarak ve AP modu seçilerek kolayca mevcut kablolu bağlantı,.çift bantlı ve yüksek hızlı bir kablosuz bağlantı haline getirilebiliyor. Ayrıca  Gigabit özellikli bu Ethernet girişine sadece kablo ile ağa bağlanabilen cihazlar da (akıllı TV, oyun konsolu, PC vb) bağlanabiliyor ve yüksek hızda bir kablolu bağlantı sağlanıyor. 

TP-Link RE505X

Mesh Wi-Fi Ağı kurmak artık daha kolay

RE505’nin Wi-Fi 6 teknolojisinden başka sahip olduğu diğer bir önemli teknoloji ise TP-Link OneMesh teknolojisi. Kolayca Mesh Wi-Fi ağı oluşturmayı sağlayan OneMesh teknolojisi ile tüm evde kesintisiz ve tek bir ağ adı, tek bir şifre ile dolaşmak mümkün oluyor. RE505X, OneMesh destekli bir yönlendiriciye bağlandığında Mesh Wi-Fi ağı kurulmuş oluyor. OneMesh destekli ürünler birbirleriyle anında eşleşiyorlar. TP-Link yetkilileri, OneMesh teknolojisinin sadece yeni satışa sunulan yönlendiricilerde yer almadığını, mevcut bazı yönlendirici modellerinin de yazılım güncelleme ile Mesh özelliğine kavuşabildiğini belirtiyorlar. Bunun için sadece donanım yazılımının –desteklenen modellerde- OneMesh sürümü ile güncellemesi yeterli oluyor.    

TP-Link RE505X

Tether uygulaması ile son derece kolay kurulup yönetilebilen RE505X, evlerdeki Wi-Fi sinyal sorununu ortadan kaldıran ve çok yüksek bağlantı hızı sunan bir çözüm. Türkiye’de raflarda yerini alan RE505X’in tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 88 dolar.

İlgili Haberler

>> TP-Link Tapo L510E Akıllı Ampul Türkiye’de

>> TP-Link Kurumsal Ağ Projelerinde Tercih Edilen Marka Oldu


CEVAP VER