Telefondan Bilgisayara Hızlı Dosya Aktarımı!

Telefondan Bilgisayara Hızlı Dosya

Telefondan bilgisayara hızlı dosya aktarımında sorun yaşandığını hepimiz biliyoruz. Bu yöntem sayesinde kabloya gerek kalmadan hızlı aktarım sağlanabilecek.

Telefondan zaman zaman yedekleme yapma konusunda önemli sorunlar yaşanabiliyor. Bazen bulut depolama kullanıldığına şahit oluyoruz. Fakat bulut depolama tarafından internet Upload hızının önemli olduğunu ve ülkemizde ne yazık ki internet hızı bir hayli yavaş olduğu için bulut depolama servislerinde istediğimiz hızı yakalayamayabiliyoruz. Kablo ile bilgisayara aktarım yönteminde ise her ne kadar yeni nesil bilgisayar ve telefon kullanılsa dahi, söz konusu dosyalar yüksek depolama alanı kapladığında, aktarım tarından önemli sorunlar yaşanabiliyor. Aynı zamanda bu aktarım bir hayli yavaş oluyor. Fakat bu makalemizde sizler için telefondan bilgisayara hızlı dosya aktarımı yöntemimizde, internet paketinizden harcamadan telefondan bilgisayara FTP sunucusu oluşturma yöntemi ile dosya paylaşımını hızlandıracağız. İşte detaylar.

Telefondan Bilgisayara Hızlı Dosya Aktarımı!

Telefondan Bilgisayara Hızlı Dosya

Telefondan bilgisayara hızlı dosya aktarımı yöntemi için, akıllı telefonunuza FTP sunucusu paylaşarak dosya aktarımını sağlayacak aplikasyonları indirmek gerekiyor. ShareMe gibi uygulamalar, FTP sunucusu paylaşarak hızlı dosya aktarımını sağlamayı amaçlıyor. Bununla beraber ShareLink gibi uygulamalar da mevcut. Fakat Play Store’da bulunan tüm uygulamalar hemen hemen aynı aktarım performansına sahip olacaktır. ShareMe uygulamasını indirdikten sonra ise Bilgisayar tarafına geçip diğer programımızı indirmemiz gerekiyor.

Telefondan Bilgisayara Hızlı Dosya

Bilgisayar’da kendi web sitesinden indirebileceğimiz FileZilla uygulaması, telefonunuz ile bilgisayar arasında hızlı dosya aktarımını sağlayabilmek için kullanılacak en iyi uygulamalar arasında yer alıyor.

Telefondan Bilgisayara Hızlı Dosya

ShareMe ve FileZilla uygulamalarını telefon ve bilgisayarlarınıza indirdiyseniz, iki cihazın da aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. SahreMe uygulamasını açtığınızda sağ üstte bulunan ‘üç çizgiye’ tıklayıp ‘PC ile paylaş’ seçeneğini seçtikten sonra, ‘başlat’ uygulamasına basarak PC kısmına geçebiliriz.

Telefondan Bilgisayara Hızlı Dosya

Başlattıktan sonra karşımıza çıkan ‘URL’ ve : simgesinden sonra karşımıza çıkan 2121 şifresini, FileZilla uygulamasında yer alan ‘Kullanıcı Adı’ ve ‘Kapı Numarası’ kısmına yazıp ‘Hızlı Bağlan’ seçeneğine tıkladığımız takdirde, telefondaki tüm dosyalar bilgisayar ekranında gözükecektir. Sürükle bırak yöntemiyle aktarabilirsiniz. Bu sayede telefondan bilgisayara hızlı dosya aktarımı mümkün hale geliyor.

İlgili Haberler

>> Tinder Yeni Özellik: Artık Sadece İstedikleriniz Sizi Görebilecek