Türknet İnternet Fiyatı Büyük Şaşkınlık Yarattı: Evet Zam Geldi

Türknet internet fiyatı

Türknet internet fiyatı çok hızlı bir şekilde artış gösterdi. Yapılan zam ile birlikte fiyatı beklenenden daha fazla yükseldi.

En popüler internet sağlayıcıları içerisinde yer alan TurkNet ne yazık ki zam kararı aldı. 2021 yılının Temmuz ayından bu yana kullanıcılar 99,90 TL üzerinden internet kullanımı yapabiliyordu. Fakat alınan yeni bir karar ile birlikte fiyatına güncelleme geldi. Birçok nedenden dolayı zam miktarı yüksek tutuldu.

Yapılan yeni zam ile birlikte haziran ayından itibaren 139,90 TL olacak. TurkNet tarafından yapılan açıklamalardan bu fiyatın Haziran ayı ile birlikte devreye gireceği açıklandı. 2020 yılında hizmet fiyatını 75 TL’den 85 TL’ye yükselten şirket hemen ardından yüksek miktarlarda zam yapmak zorunda kaldı.

Türknet internet fiyatı değişikliği

TurkNet tarafından yapılan açıklamalarda bilgilendirme mesajına yer verildi. Yatırımların ve çalışmaların devam etmesi için belli miktarlarda zam yapmaları gerektiği ifade edildi. Yıllık enflasyonun ve yüksek kurların bunda büyük bir öneme sahip olduğu söylendi.

Türknet internet fiyatı

Özellikle son dönemlerde döviz kurunun çok hızlı bir şekilde yükseliş yakalaması şirketleri böyle bir karar almaya itiyor. Yüksek kurlar ve maliyet artışı ile birlikte yapılan fiyat değişiklikleri düşük tutulmaya çalışılıyor. Elbette bu açıklamalar TurkNet tarafından ifade edildi. Maliyetin ne ölçüde arttığı ve ne tür değişikliklerin yaşandığı net olarak bilinmiyor.

Eski aboneler eski fiyattan devam edecek

TurkNet tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda eski abonelerin yine eski fiyatlardan devam edeceği söylendi. Haziran ayı ile birlikte eski aboneler 139,90 TL ödemeye başlayacak. Şu anda abone olanlar ise yeni fiyat üzerinden ödeme yapacak.

TurkNet konu ile ilgili kullanıcılara bilgilendirme mesajları göndermeye devam ediyor. Fakat sosyal medya platformlarına baktığımızda yeni fiyat tarifesine büyük bir tepki oluştuğu görülüyor. Bu tepkilerin artması ile birlikte şirket aldığı zam kararında değişiklik yapabilir. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> İnternet Fiyatları Artacak mı? Turknet Zam Yaptı Bile!

>> BTK Raporuna göre TurkNet ses ve veri kullanımında yükselişte