Xiaomi Band 7 Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Türkiye’de Yok Satar!

Xiaomi Band 7 Ne Zaman Çıkacak

Xiaomi Band 7 hakkında ilk sızıntılar gerçekleşti. İşte sonunda yerleşik GPS ile karşımıza çıkacak yeni model hakkında detaylar.

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin ülkemize bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle akıllı saat ve akıllı bileklik tarafında ülkemizde Çinli markaların hakim olduğu biliniyor. Akıllı bileklikler, akıllı saatlere göre ülkemizde daha çok tercih ediliyor. Akıllı bileklik tarafında en bilinen marka ise Xiaomi’nin Band serisi modelleri, Mi Band 4, 5 ve 6 modelleri, yıllardır ülkemizde en çok satılan akıllı bileklikler arasında yer alıyor. Yakında tanıtılması beklenen serinin yeni modeli Xiaomi Band 7 modelinin de ülkemize gelmesi bekleniyor. İşte bazı sızıntılar ortaya çıkan yeni model hakkında tüm detaylar.

Xiaomi Band 7 Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Türkiye’de Yok Satar!

Cihaz hakkında henüz ortaya çıkan render görüntülerinin olmadığını söyleyelim. Fakat bazı özellikleri hakkında sızdırılanlar mevcut. Örneğin serinin önceki modeli Band 6’da, 152 x 486 piksel çözünürlüğünde 1.56 inçlik bir panel bizleri karşılarken, yakında tanıtılacak olan Xiaomi Band 7 modelinde ise 192 x 490 piksel çözünürlüğe sahip olan bir panel bizleri karşılayacak. Daha yüksek çözünürlüğe sahip bir ekran ile bizleri karşılıyor olması önemli bir avantaj.

Xiaomi Band 7

Ayrıca henüz render görüntüleri ortaya çıkmamasına rağmen serinin önceki modellerine göre daha geniş bir ekrana sahip olacağı da ortaya çıkmış durumda. Genellikle akıllı saatlerde görmeye alışık olduğumuz Always On Display yani AOD özelliğine sahip olması bekleniyor. Ayrıca söz konusu modelin GPS özelliğine de sahip olacağı belirtildi. Geçtiğimiz yıllarda hakkında bazı sızıntılarına şahit olduğumuz Xiaomi’nin akıllı bileklik modellerinde GPS olacağına dair birçok sızıntı elde etmiştik. Fakat ne yazık ki sızıntılar gerçeği yansıtmadı. Fakat güvenilir kaynaklar artık serinin yeni modelinde GPS teknolojisinin olacağını iddia ediyor.

Seri ile birlikte kullanıcıları karşılayacak olan akıllı alarm özelliğinin temel amacı, kullanıcıyı uyandırırken derin uykudan hafif uykuya geçirmesi. Yani bu özelliğin şu şekilde işlediğini özetleyebiliriz. İlk olarak kısık sesli bir alarm çalarak sizi derin uykudan hafif uykuya geçirmenizi sağlıyor. Böylece daha sağlıklı bir gün geçirmeniz için uyku sağlığınıza özel bir yazılım bulunuyor.

Yeni modelin NFC özelliğine sahip olup olmayacağı henüz belli değil. Bununla beraber fiyatı hakkında da ortaya çıkan bir bilgi bulunmuyor.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 ve 12 Pro Avrupa Fiyatları Sızdırıldı!