Twitter ‘a Heyecan Verici Yeni Özellik Geliyor!

Twitter, şu sıralar heyecan verici yeni bir özellik üzerinde çalışıyor: Ortak tweet. Mobil geliştirici Alessandro Paluzzi ve sosyal medya danışmanı Matt Navarra, platformda ortak bir tweet atarak özelliği günyüzüne çıkardı.

Twitter, yakında ortak tweet özelliğiyle boy gösterebilir. Mobil geliştirici Alessandro Paluzzi ve sosyal medya danışmanı Matt Navarra, platformda ortak bir tweet attılar. Alttaki görselden de görebileceğiniz üzere, iki farklı hesap, tek bir ortak mesaj yayımlayabilecek.

Peki bu nasıl olacak? İşte Twitter ‘ın yeni özelliği co-tweet yani ortak tweet!

Diyelim ki iki arkadaş olarak ortak bir açıklama yapmak istiyorsunuz. Twitter’da aynı açıklamayı ayrı ayrı paylaşmak yerine, tek bir mesajı aynı anda paylaşabileceksiniz.

Mesajı yazan kişi, sonrasında ikinci kişiyi de mesaja etiketleyebilecek ve bunun için karşı tarafa onay bildirimi gidecek. İsterse yayımlanacak, istemezse silebilecek.

Onaylarsa, mesajda böylece iki kişinin ismi görünebilecek ve istenildiği zaman etiketi kaldır seçeneği de kullanılabilecek.

Co-tweet olarak adlandırılan bu özellik, Twitter’ın belirttiği üzere şu an Amerika, Kanada ve Kore’deki az sayıdaki hesapta “test” amaçlı olarak kullanılıyor. Bu özelliğin tam sürüm olarak herkese açık bir şekilde yayımlanıp yayımlanmayacağı ise henüz belli değil.

Daha fazla detayı, hemen aşağıdaki videodan da görebilirsiniz. İyi seyirler.

Twitter ‘da alternatif metin nasıl eklenir?

Öncelikle, tweet paylaşmak için “Tweetle” butonuna tıklamalısınız. Sonrasında da gelen pencerenin sol alt kısmında yer alan “Medya” ibaresine tıklamalı, ardından da paylaşmak istediğiniz görseli seçmelisiniz.

Twitter alternatif metin

Pencerenin alt kısmında, “Açıklama ekle” ibaresini göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda da karşınıza metin yazabileceğiniz bir pencere gelecek. Böylece 1000 karaktere kadar açıklama metni yazabilirsiniz. Sonrasında da sağ üst köşedeki “Kaydet” butonuna tıklamalısınız.

Twitter alternatif metin

“Tweetle” diyerek gönderinizi paylaşabilirsiniz. Paylaştıktan sonra, görselin sol alt kısmında “ALT” ibaresi görünecek. İşte bu ibareye tıklanıldığında da açıklama metni karşınıza çıkacaktır. Böylece Twitter’ın standart karakter sınırlama sistemine maruz kalmadan daha kapsamlı paylaşımlar yapabileceksiniz.

ortak tweet
Ortak Tweet

İlgili Haberler

>> 200w Hızlı Şarj Özellikli Telefon!