Twitter Arama Özelliği Her Şeyi Değiştirecek: İşte Bomba Gibi Güncelleme

Twitter mavi tik nedir

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter, arama özelliği ile gündeme düştü. Özellikle son dönemlerde yeni özelliklerin daha fazla etki yarattığını görüyoruz. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

.

Arama motoru denilince akıllara genellikle ilk olarak Google veya Safari gibi platformlar geliyor. Sosyal medya siteleri genellikle arama motoru olmaktan uzak. Twitter tarafından yeni getirilen bir özellik ile birlikte aslında sosyal medya sitelerinin bir arama motoru olabileceği görüldü.

Şimdilik yalnızca iOS işletim sistemi kullanan iPhone cihazlara gelen bu özellik Twitter sitesini adeta arama motoru haline getirecek. Belli bir profilin üzerine tıkladığınızda karşınıza atılan tüm tweetler çıkacak. Böylece eski paylaşımların tamamı görülebilecek. Bu durum aynı zamanda konuyla ilgili açılan dava sayısının artmasına neden olabilir.

Twitter arama özelliği kolayca kullanılabiliyor

Bu yeni özellik ile birlikte Twitter üzerinden yapılan arama sayısının artması bekleniyor. Ayrıca kullanımı son derece kolay diyebiliriz. Bunun için yapmanız gereken sadece arama yapmak. İstediğiniz Twitter profilini açıp hemen sağ üst köşede yer alan arama butonuna tıkladığınızda yeni bir arama sekmesi görülüyor.

Twitter arama özelliği

Bu arama sekmesi üzerinden istediğiniz tüm aramaları yapabilirsiniz. Herhangi bir anahtar kelime yazıldığında bütün geçmiş tweetler anında sıralanıyor. Böylece bu kişinin yapmış olduğu paylaşımlar hızlı bir şekilde görülüyor. Ayrıca sizinle ilgili yapmış olduğu hakaret içerikli tüm paylaşımlar ortaya çıkıyor.

Yeni Twitter özelliği Android platformuna gelebilir

Twitter özellikle son dönemlerde çok fazla yenilik deniyor. Diğer sosyal medya platformları ile rekabet gücünü arttırmaya çalışıyor. Aslına bakacak olursak son dönemlerde sosyal medya siteleri arasında rekabet oldukça kızışmıştı.

Twitter bu yeniliği iOS platformuna getirdikten sonra Android için benzer bir çalışmayı düşünüyor. Şu anda kullanımda olan bu uygulama ilerleyen dönemlerde Android üzerinden de görülebilecek. Peki sizce Twitter daha başka hangi özellikleri kendi platformuna eklemeli. Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter Spaces Parayla Yayın Yaptıracak: Eğlence Kazanca Dönüşüyor

>> Twitter Takipçi Çıkarma Özelliği Sonunda Geldi: Peki Nasıl Kullanılacak

. . . . .