Twitter Spaces Parayla Yayın Yaptıracak: Eğlence Kazanca Dönüşüyor

Twitter Spaces parayla

Henüz yeni uygulamalar içerisinde yer alan Twitter Spaces parayla yayın yaptırmayı düşünüyor. Böylece birçok kullanıcıya ulaşabilecek ve gelirleri artıracak. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter birçok yeni özellik almasıyla biliniyor. Bu özellikler sayesinde hem kullanıcı sayısı hem de fenomenlerin kazanç miktarı artıyor. Aynı zamanda şirketin kasası büyük oranda doluyor. Twitter özellikle son zamanlarda hisse değerlerinde de önemli bir artış yakaladı.

Twitter şu sıralar Spaces özelliği üzerinde yoğunlaşıyor. Bildiğiniz üzere Clubhouse bu alanda 1 numara olarak biliniyor. Platformda yayıncılar çeşitli odalar oluşturup sohbet edilebiliyor. Yayıncılar sohbet odaları ile birlikte kullanıcıları kendi etrafında toplayabiliyor. İşte bu özelliğin neredeyse aynısı Spaces ile birlikte Twitter tarafından kullanıldı.

Twitter Spaces parayla teşvik verecek

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter, Spaces yayınlarındaki kaliteyi artırabilmek ve kitleyi büyütebilmek için yeni kararlar aldı. Bu kararlardan birisi de yayıncılara motivasyon için ödül programının başlatılmasıydı. Twitter platformu yayıncılara belirli bir miktarda ödeme yapacak.

Twitter Spaces parayla

Bu ödemeler sadece tek sefer için geçerli olmayacak. Aynı şekilde aylık olarak belirli bir ödeme gerçekleşecek. Bu fazlasıyla bonkör bir teklif. Twitter yayıncılara her ay 2500 dolar ödeme yapacak. Ayrıca 500 dolar aylık Twitter reklam kredisi verilecek. Böylece daha fazla kullanıcıya ulaşmaları sağlanacak.

Twitter Spaces Spark Programı açıklandı

Bu yeni özellik ile birlikte yayıncılara büyük bir motivasyon kaynağı olunması amaçlanıyor. Böylece onlar için ciddi ölçüde bir maddi yardım oluşturulacak. Elbette şirketin bazı şartları var. En az 5000 aktif takipçiye sahip ve 18 yaşından büyük olmak. Ayrıca ABD içerisinde ikamet etmek bir diğer önemli şart.

Twitter şimdilik bu özelliği sadece ABD içerisinde kullanıma sunuyor. Ancak ilerleyen zamanlarda bu özellik daha fazla kişiye ulaştırılabilir. Peki siz Twitter tarafından sunulan bu yeni program hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Instagram Yeni Canlı Yayın Özellikleri Alıyor: Büyük Kolaylık Sağlayacak

>> WhatsApp Yeni Güncelleme İle Büyük Bir Özellik Kazandı: Sonunda Geldi