Twitter Takipçi Çıkarma Özelliği Sonunda Geldi: Peki Nasıl Kullanılacak

Twitter güvenilir arkadaşlar

Twitter takipçi çıkarma özelliği uzun süredir beklenen özellikler arasında yer alıyor. Bu özellik sayesinde istemediğiniz takipçilerinizi hızlı bir şekilde çıkarmanız mümkün olacak. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm ayrıntılar.

Sosyal medya devleri sürekli olarak güncelleme alıyor. Bu güncellemelere bakıldığında genellikle kullanımı kolaylaştırma amacı içeriyor. Son olarak getirilen yeni bir güncelleme olayı başka bir boyuta taşıdı. Kullanıcılar takipçilerini artık istediği gibi çıkarabilecek. Bununla ilgili büyük bir kolaylık olacak diyebiliriz.

Normal şartlarda Twitter üzerinden herhangi birisini takipçileriniz arasından çıkarmak için ona önce engellemeniz gerekiyordu. Hemen ardından engeli kaldırırsanız bu kişi sizi takipten çıkmış oluyordu. Ancak Twitter bu yöntemin hiç efektif olmadığını kabul etti. Şimdi de yeni bir güncelleme geldi.

Twitter takipçi çıkarma özelliği nasıl kullanılıyor?

Bu yeni güncelleme ile birlikte herhangi bir takipçiyi kendi takipçi listenizden hızlı bir şekilde kaldırma imkanı ortaya çıkıyor. Bu yeni sistem sayesinde Twitter üzerinden sizi takip eden insanları listeden engelleyip sonra yeniden engeli kaldırmak zorunda değilsiniz. Daha hızlı bir yöntem uygulayabilirsiniz.

Twitter takipçi çıkarma

  • Öncelikle profil bölümünden takipçi seçeneğine tıklayıp takipçi listenize göz atın.
  • Takipçileriniz arasından çıkarmak istediğiniz kişinin yanındaki üç nokta işaretine tıklayın.
  • Hemen ardından açılan menüde bu takipçiyi kaldır seçeneğini kullanın.

Bunları yapmanız ile birlikte bu kişiyi takipçileriniz arasından çıkarabilirsiniz. Özellik sadece web sürümde çalışma imkanına sahip.

Twitter güncellemelere devam edecek

Bu özellik şimdilik sadece web sürümünde çalışıyor. Kısa bir süre içerisinde mobil platformda da kullanılma ihtimali yüksek. İşin aslına bakacak olursak Twitter bu tür güncellemeleri daha fazla artırmak istiyor. Böylece kullanıcı deneyimini büyük oranda geliştirme amacı var.

Twitter ile ilgili çok fazla güncelleme isteği var. Ancak şirket hızlı bir şekilde sürekli güncelleme yapmak istemiyor. Mesela Twitter hikayeler özelliği bile çok uzun bir süre sonra gelmişti. Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Çocukları Sosyal Medya Fenomenlerinden Korumak İçin Yeni Çalışma Başlatılıyor

>> İzleyiciler, Squid Game’deki Hesaba Para Yatırıyor. Jeff Bezos, Dizi İçin Ne Düşünüyor?