Twitter KPOP ile çalkalanıyor! Hayran kitlesi çok büyük!

Twitter KPOP

Twitter KPOP ile çalkalanıyor. Twitter’da son 12 ayda Kpop ile 6 milyar tweet atıldı. Türkiye Kpop’un en çok konuşulduğu 12. ülke oldu.

.

Geçtiğimiz 10 yılda Twitter ve K-pop, neredeyse birlikte büyüdü ve #KpopTwitter bugün Twitter’daki en büyük küresel sohbet konularından biri haline geldi. COVID salgınına rağmen, Kpop Twitter’da hız kesmedi. Dünya çapında son 12 ayda K-pop ile ilgili 6,1 milyar Tweet atıldı. Artık Twitter’da takip edilebilen 300’den fazla K-pop Konusu (sanatçı adlarına göre) ile dünyanın her yerinden hayranlar en iyi Tweetleri anında görebiliyor ve en sevdikleri sanatçılar hakkındaki küresel sohbete kolayca katılabiliyor.

#KpopTwitter‘ın 10 yıllık başarısını kutlamak için Twitter, tutkulu küresel K-pop topluluğunun sevgisini nasıl paylaştığını ve dünya genelindeki favori sanatçılarıyla nasıl bağlantı kurduğunu göstermek amacıyla 20 pazarda K-pop verilerini yayınlamak üzere K-pop Radar ile ortaklık kurdu. 

Açıklanan sonuçlara göre Twitter, müzikseverlerin neler olup bittiğini görmeleri ve bunlar hakkında konuşmaları için en iyi yol olmaya devam ediyor. PSY, Big Bang, Super Junior, Wonder Girls, Girls Generation ve 2NE1 gibi efsanelerden;.BTS, EXO, GOT7, BLACKPINK, NCT 127, ve MONSTA X gibi.bugünün süperstarlarına; Stray Kids, ATEEZ, TOMORROW X.TOGETHERTXT, IZONE, Super M ve AB6IX.gibi gelecek nesil yeteneklere, bu özellikle K-pop dünyasında geçerli.

K-pop hayranları Twitter’ı, sevdikleri sanatçılarla ilgili en son güncellemeleri almak; gerçek zamanlı olarak herhangi bir zaman ve herhangi bir yerde diğer hayranlarla.bağlantı kurmak; ve dünyayı kasıp kavuran müzik, dans ve ‘Hallyu (Kore Dalgası)’ kültürüne olan beğenilerini ifade etmek için kullanıyor.

Her kıtada Twitter’da Kpop konuşuluyor

#KpopTwitter, K-pop ile ilgili en çok konuşmanın yapıldığı en önde gelen 20 pazar, bugün dünya üzerindeki.her bölgeyi kapsıyor, yani Kpop topluluğu artık tam anlamıyla küresel bir topluluk

En çok BTS konuşuluyor

BTS, her pazarda en çok bahsedilen K-pop sanatçısı olurken.en çok bahsedilen 10 K-pop sanatçısının geri kalanı pazara göre farklılık gösterdi, bu da K-pop hayranlığının Twitter üzerinde tüm dünyadaki çeşitliliğini gösteriyor.

Twitter KPOP

Twitter ve K-pop Radar’ın ortak araştırmasında yayınlanan verilere göre, Twitter üzerinde en çok bahsedilen K-pop sanatçıları (toplam Tweetlere göre), en çok bahsedilen K-pop şarkıları (toplam Tweetlere göre) ve en hızlı yükselen Kpop sanatçıları da belirlendi.

YeonJeong Kim, “Bu COVID-19 salgını sırasında K-pop konserleri, dünya turları ve fan etkinlikleri iptal edildiğinde bile #KpopTwitter sohbetlerinde herhangi bir düşüş görmedik. K-pop hayranları, ister en sevdikleri sanatçının yeni şarkısını destekliyor olsunlar ister #BlackLivesMatter gibi hareketlere katılsınlar, birbirleriyle bağlantıda kalmak ve seslerinin Twitter’da duyulmasını istiyorlar. Önümüzdeki 10 yılda K-pop ve Twitter’ın dünyaya neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz” diye ekledi.

En sevdiğiniz K-pop sanatçılarını görmek ve onlar hakkında konuşmak için bugün gelin ve eğlenceli #KpopTwitter sohbetlerine katılın veya her gün dünyadaki diğer hayranlarla bağlantıda kalmak için Twitter’daki 300’den fazla K-pop Konusundan herhangi birini takip edin!

Buna ek olarak Twitter, #TwitterBlueroom’da özel bir “#KpopTwitter’ın On Yılı”  küresel canlı yayın partisi düzenledi ve K-pop’un birkaç öncüsünü (Sunmi, Wonder Girls), global yıldızını (Kihyun ve Hyungwon, MONSTA X) ve hızlı yükselen sanatçısını (Bang Chan, Stray Kids) K-pop ve Twitter’ın son 10 yılını konuşmak için eğlenceli bir talk-show formatında bir araya getirdi. K-pop hayranları, #AskKpopTwitter hashtag’ini kullanarak soru gönderebilir ve 22 Eylül 2020’de Kore saatiyle 12:00 itibarıyla @TwitterLive ve @TwitterKorea adresinde canlı yayına katılabilir.

. . . .