Jungkook İnterneti Ele Geçiriyor! Kim Bu Adam?

Jungkook İnterneti Ele Geçiriyor! Kim Bu Adam?


Jungkook’un popülaritesi internetteki birçok rekoru altüst etti. .BTS’den Jungkook, tüm sosyal medya ve dijital platformlarda en çok aranan müzik yıldızlarından biri olarak göze çarpıyor.

BTS’in en küçük üyesi, genç yaşlarda dünya müzik endüstrisinin en ünlü figürlerinden biri haline geldi. Big Hit Entertainment’ın çocuk grubu üyesi özellikle genç yaşlardaki internet kullanıcılarının sevdiği karizmatik bir kişiliğe sahip. 

BTS Grubu Hakkında

Bangtan Boys olarak da bilinen BTS, 2010 yılında Seul’de kurulan yedi üyeli bir Güney Koreli çocuk grubudur. Başlangıçta bir hip hop grubu olan grubun müzikal tarzları çok çeşitli türleri içerecek şekilde gelişti. Genellikle kişisel ve sosyal yorumlara odaklanan şarkı sözleri, zihinsel sağlık, okul çağındaki gençlik sorunları, kayıp, kendini sevmeye yolculuk ve bireysellik temalarına dokunuyor. Çalışmaları edebiyat ve psikolojik kavramlara atıfta bulunuyo.

Jungkook’un etkisi sadece müziği ile değil, K-pop’un hayranlarıyla en çok etkileşime giren yıldızlarından biri, sosyal ağlarda yayınlanan videoları ve resimleri milyonlarca beğeni ve yorum biriktiriyor.

Son zamanlarda, çevrimiçi kullanıcıların ilgi alanlarını ve zevklerini trendlerle ölçmekle görevli bir uygulama olan Google Trends’e göre, Jungkook’un internette en çok aranan ünlü olduğu açıklandı. Jungkook 2020’nin ilk yarısısında tüm rekorları alt üst etti. 

Jeon Jungkook, art arda 22 hafta içinde Google Trends‘de dünya çapında İnternet’te en çok aranan konu olarak ortaya çıktı. Genel aramaların çoğunu Jungkook’un şarkıları geçmişi ve nelerden hoşlandığıyla iligli olduğu yine ortaya çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Jungkook’un popülaritesi ve etkisinin olduğu bir başka platform ise Youtube. Bu platform üzerindeki videolarında milyonlarca kişi tarafından izlenen Jungkook videolarının milyarlarca izlendiği görülüyor.

Jeon Jungkook TikTok Platformunda 10 Trilyondan Fazla İzlendi

Tüm bunlara ek olarak, BTS’den Jeon Jungkook, farklı kliplerde 10 trilyondan fazla görüntülemenin toplandığı TikTok videosu platformunda en çok görüntülenen ve aranan şarkıcılardan biri.

Jungkook’un gücü, piyasaya sürüldükten bir saat sonra bir milyondan fazla görüntüleme biriktirmeyi başaran ‘Still With You’ prömiyeri yapılan SoundCloud gibi farklı dijital platformlara da mevcut. 2020 yılının tartışmasız sosyal medya fenomeninin şimdiden Jungkook olacağını söyleyebiliriz. 

İlgili Haberler

>> Sosyal Medya Suho İçin Ağladı! Yorumları size bırakıyoruz…

>> Dark 3. Sezon nasıl olacak? İşte detaylar!

Jeon Jungkook


CEVAP VER