Twitter Şifre Kırma Yöntemleri (2020)

Twitter Şifre Kırma Yöntemleri (2020)

Twitter şifre kırma yöntemleri
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak bilinen Twitter, şifre kırma yöntemleri konusunda oldukça savunmasız. Hadi gelin şifre kırma yöntemlerine birlikte bakalım.

Sosyal medya platformlarının güvenliğini sağlamak oldukça zor. Özellikle de Twitter gibi platformlar daha fazla şifre kırma saldırılarına maruz kalıyor. Bu durumun farkında olan birçok kişi, her geçen gün daha farklı yöntemler geliştiriyor. Twitter güvenliğinizi sağlamanız için bu yöntemlerinin neler olduğunu sizlere önceden anlatıyoruz.

Kullanıcıların önlem alabilmesi için hangi şifre kırma yöntemlerinin kullanıldığının bilinmesi oldukça önemli. Bugüne kadar kullanılan ve çok etkili olan 4 farklı yöntemden bahsedebiliriz.

Twitter şifre kırma yöntemleri neler?

Twitter kullanıcılarının şifrelerini kırmak için en çok kullanılan 4 farklı yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım hackerlar şifre kırmak için hangi yöntemleri kullanıyor, inceleyelim.

Twitter şifre kırma yöntemleri

  1. “Şifremi unuttum” yöntemi ile hesap kırma

Bazı hackerlar “şifremi unuttum” bölümünden kullanıcıların hesaplarına girebiliyor. Eğer e-posta adresiniz bu kişilerde varsa kolay bir şekilde şifre yenileme adı altında parolanız ele geçirilebilir yor.

    2. Size ait bilgiler kullanılarak hesabınız ele geçirilebilir

Yapılan araştırmalar sonucunda, hesabı ele geçiren kişilerin genellikle saldırıya içeriden uğradığı ortaya çıktı. Yani çoğu zaman hesabınızı ele geçiren kişiler, yakın akrabalarınız veya ailenizden birisi olabilir. Hatta en yakın çevrenizdeki arkadaşlarınız bile hesabınızı ele geçirmiş olabilir. Bu nedenle size ait bilgileri kullanarak parola oluşturabilir ve hesabınızı ele geçirebilirler.

   3. Kali Linux kullanarak şifre kırma

Kali Linux son dönemlerde en çok kullanılan araçlarından bir tanesi oldu. Twitter şifre kırma yöntemleri içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan bu sistem, Linux işletim sistemini kullanıyor. Genellikle hackerlar sadece birkaç dakika içerisinde hesabınızı ele geçirebiliyor.

   4. Ubuntu kullanarak Twitter şifresi kırma

Hackerlar tarafından en çok kullanılan sistemlerden birisi de hiç şüphesiz Ubuntu’dur. Oldukça etkili olan bu sistem, sadece dakikalar içerisinde hesabınızı ele geçirebilir.

Twitter şifre kırma yöntemleri, gördüğünüz üzere pek zor değil. Bu nedenle hesabınızı sıkı bir şekilde güvene almanızı öneriyoruz. Bu konuyla alakalı en ufak bir soru işaretinde bile yorumlar bölümünden bizlerle iletişime girebilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Silikon Vadisi Tarih mi Oluyor? Bakın Elon Musk ile birlikte kimler ayrılma kararı verdi?

>> Instagram şifreleri nasıl çalınıyor? İşte hackerların kullandığı o yöntem!


CEVAP VER