Uygun fiyatlı Moto G Play 2021 Google Pley Console’da görüntülendi!

Moto G Play 2021

Motorola’nın yeni giriş-orta seviye cihazı Moto G Play 2021, Google Play Console’da görüntülendi. Yeni model hakkında işte tüm ayrıntılar.

Motorola, her bütçeye uygun modeller üretmeye devam ediyor. Motorola Edge+ amiral gemisi modelinin yanı sıra, G Play serisinin 2021 versiyonu olan giriş seviye modeller de üretiyor. Her bütçeye akıllı telefon anlayışı ile sunulan modeller, tüketiciler tarafından ilgiyle karşılanmaya devam ediyor. Moto G Play 2021 modelinin de G9 Play‘in halefi olarak sunulacağı düşünülüyor.

Moto G Play 2021 neler sunacak

Google Play Console üzerinde görülen yeni giriş seviyesi model Moto G Play 2020‘nin neredeyse bütün özellikleri gözler önüne seriliyor. En çok dikkat çeken detay ise yeni modelin Qualcomm’un Snapragon 460 yonga setinden güç alması diyebiliriz. Çünkü serisinin bir önceki modeli G9 Play’de Snapdragon 662 kullanılıyor. İki işlemcinin performanslarını değerlendirdiğimizde ise G9 Play‘in daha iyi bir işlemci kullanıldığı görülüyor. Motorola’nın, serinin yeni versiyonunda daha kötü bir işlemci kullanmasının nedeni ise henüz bilinmiyor. Bazı kaynaklar, yeni modelin daha düşük fiyat etiketine sahip olacağını iddia ediyor. Cihazın tanıtımı yaklaştıkça fiyat bilgisi hakkında daha fazla ayrıntı belli olacaktır.

Moto G Play 2021

Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen model, 720 x 1600 HD+ ekran paneli ile karşımıza gelecek ve Android 10 ile kutudan çıkacak. 2021 çıkışlı olacak bir modelin neden Android 11 desteklemeyeceği ise en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. İddialara göre, Moto G Play serisinde birden fazla model satışa sunulacak ve en az bir model 3 GB RAM’e sahip olacak.

Cihazın tasarımı incelediğimizde ise damla çentikli bir ekran tasarımı görüyoruz. Paylaşılan fotoğrafa göre, cihazın sağ tarafında ses tuşları ve kilit/güç tuşu bulunurken, sol tarafında ise herhangi bir tuş bulunmuyor.

Moto G Play 2021

Cihazın fiyatı ve tanıtım tarihi hakkında herhangi bir detay bulunmuyor. Fakat serinin bir önceki modeli Moto G9 Play’in 200$ fiyat etiketine sahip olduğu biliniyor. Teknik anlamda Moto G Play 2021’in Moto G9 Play modelinden daha düşük özellikler sunduğu için 200 dolardan daha düşük bir fiyata sahip olacağı düşünülüyor. Fakat bu özellikler henüz kesin değil. Cihaz 2021 yılında tanıtılacak. Tanıtım tarihine yaklaştıkça hakkında yeni sızıntılar gerçekleşecektir.

İlgili Habeler

>> Yeni Motorola modeli, Capri kod adıyla FCC’de görüldü!

>> Moto G serisi Snapdragon 888 ile gelebilir