Elon Musk Bitcoin Hakkında Bakın Neler Söyledi

Elon Musk Bitcoin Hakkında Bakın Neler Söyledi

Elon Musk WhatsApp
Google News Abone Ol

Milyarder girişimci Elon Musk, Bitcoin hakkında oldukça ilginç yorumlarda bulundu. Onun bu yorumları kripto para piyasalarında çok sert bir dalgalanmaya neden oldu.

Elon Musk her ne kadar girişimleri ile tanınsa bile yine de Twitter dünyasında son derece aktif. Özellikle de gündemden düşmeye başladığı andan itibaren ilginç açıklamalar yapması artık gelenek haline geldi. Uzun bir süredir kendisini pek gündemde görmediğimiz Musk, yine bomba gibi açıklamalar yaptı.

Kripto paralar içerisinde en büyüğü olarak bilinen Bitcoin ile ilgili son derece tuhaf yorumlarda bulundu. İlk olarak “Bitcoin benim güvenli kelimem” açıklamasını Twitter üzerinden yaptı.

Elon Musk Bitcoin açıklamaları büyük deprem yarattı

Elon Musk tarafından bugün yapılan ilk tweet paylaşımının hemen ardından yine kendisi, “şaka, kim güvenli kelimeye ihtiyaç duyar ki” tweetine yer verdi. Onun bu paylaşımları sonrasında Bitcoin sert dalgalanmalar yaşadı. Son derece kırılgan bir yapıya sahip olan Bitcoin gibi kripto paralar, bu tür olaylardan fazla etkilenebiliyor.

Elon Musk Bitcoin

Her şeyin bu kadar ile sınırlı olduğu sanılırken bir anda Musk yeni açıklamalar yapmaya devam etti. İlk tweet ardından “Tek kelime: Doge” paylaşımına yer verdi. Bu durum Doge kripto para biriminin yaklaşık olarak yüzde 12 değer kazanmasını sağladı. O her paylaşım yaptığında kripto paralarda sert dalgalanmalar devam etti. Hiç kimse bu kadar fazla bir dalgalanma yaşanacağını tahmin etmiyordu.

Elon Musk Bitcoin paylaşımlarından sonra kripto paralara olan güven aslında yeniden sarsılmış oldu. Her ne kadar “geleceğin para birimi” ve “büyük potansiyel taşıyor” gibi değerlendirmeler yapılsa bile yine de kripto paralar bu tür olaylardan hemen etkilenebiliyor. Bazı dönemlerde kripto para alanında yatırım yapan kişilerin tweetleri her şeyi altüst edebiliyor veya büyük değer kazandırabiliyor. Tüm bunlar genel olarak değerlendirildiğinde, kripto paraların aslında henüz yeteri kadar olgun olmadığı ortaya çıkıyor.

Elon Musk Bitcoin yorumları muhtemelen kasıtlı olarak yapıldı. Belki de Musk, bu tür kripto paraların aslında çok fazla güvenilir olmadığını göstermek istedi. Sizce kripto paralar iyi bir yatırım aracı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> SpaceX Starship Mars Yolcusu Olamadan Havada Patladı (Video)

>> Silikon Vadisi Tarih mi Oluyor? Bakın Elon Musk ile birlikte kimler ayrılma kararı verdi?


CEVAP VER