Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Hakkında Yeni Detaylar Geliyor: Hemen Sevinmeyin

Twitter troll hesaplar nedeniyle

Twitter tweet düzenleme özelliği ile alakalı birçok detay gelmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde bu sosyal medya platformu çok fazla tartışılıyordu.

Dünyanın en büyük sosyal medya devleri içerisinde yer alan Twitter bazı yeni özellikler alıyor. Bu özelliklerden bir tanesi de düzenleme ile ilgili. Twitter tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda bazı özelliklerin değişeceğini görüyoruz. Birçok kişi tweet düzenleme seçeneği hakkında çok olumlu düşüncelere sahip.

Ortaya çıkan son detaylara baktığımızda tweet düzenleme ile ilgili sevinmek için çok erken olduğunu görüyoruz. Öncelikle bu seçeneğin nerede gözükeceği ve kullanıcılara neler sunacağı net bir şekilde bilinmeli. Alessandro paluzzi tarafından yapılan paylaşımlara baktığımızda tweet düzenleme özelliğinin öncelikle düzenleme geçmişi sayfasıyla yayımlanacağını görüyoruz.

Twitter tweet düzenleme özelliği yenileniyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan ekran görüntülerine baktığımızda tweetlerin düzenlendiğine dair bir işaretin yer aldığını görüyoruz. Telegram üzerinden yapılan mesajlaşmalarda düzenlendi ibaresi mutlaka yer alıyor. Eğer herhangi bir düzenleme yapılmazsa böyle bir ifadeye yer verilmiyor.

Twitter tweet düzenleme özelliği

Twitter benzer özelliği kendi kullanıcıları ile paylaşacak. Düzenlenen tweetler ekranda belirli işaretlerle görülecek. Böylece takipçiler paylaşılan tweet ile ilgili düzenlendiğini öğrenebilecek. Bu özelliğin kullanıcıları yanıltmak isteyen ünlü hesaplara yönelik ortaya atıldığı görülüyor.

Düzenleme için belirli bir süre verilecek

Twitter ile ilgili yapılan paylaşımlara baktığımızda düzenleme ile ilgili belirli bir sürenin verileceğini görüyoruz. Tweetler paylaşıldıktan sonra belirli bir süre içerisinde düzeltilmesi gerekiyor. Yaklaşık olarak 1 saat içerisinde düzenleme fırsatı verilecek. Bu sürenin geçmesinin ardından herhangi bir düzenleme hakkı verilmeyecek.

ABD’li sosyal medya devinin aldığı bu kararlar ile birlikte tartışmaların odağına yerleştiğini görüyoruz. Önümüzdeki haftalarda bu tartışmaların çok daha fazla büyüyeceğini söyleyebiliriz. Peki sizce Twitter sosyal medya uygulaması hakkında daha başka ne tür değişiklikler yapılmalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter Ortak Tweet Denemesi Yapıyor: Bu Sefer Tutacak Gibi

>> Twitter Yeni Özelliği Rahat Nefes Aldıracak: Herkesin Kafası Rahat Olacak