Twitter Yeni Özelliği Rahat Nefes Aldıracak: Herkesin Kafası Rahat Olacak

Twitter çalışanları rakip

Twitter yeni özelliği ile birlikte kullanıcıların rahat bir nefes alacağı tahmin ediliyor. Bu yeni özellik bazı eksiklikleri gidermiş olacak.

ABD’li sosyal medya devi Twitter bu aralar ilginç özellikler deniyor. Bu özellikler ile birlikte kullanıcıların çok daha rahat hissetmesi amaçlanıyor. Son olarak kullanıcıların rahatsız olmaması için bahsetmeme isimli bir özellik test ediliyor. Bu özelliğin Elon Musk sonrası gelmesi dikkat çekti.

Hatırlayacağınız üzere ABD’li girişimci tarafından yapılan açıklamalarda Twitter platformunda büyük orada hisse alındığı ifade edilmişti. Twitter bahsetmeme özelliği işte bu hisse alım işleminin hemen ardından geldi. Kullanıcıların rahatsız olmaması için bu yeni özellik henüz test aşamasında.

Twitter yeni özelliği kullanıcılarla buluşacak

Bu yeni özellik son derece popüler olacak gibi görünüyor. Daha rahat bir deneyim sunması ve kimi eksiklikleri gidermesi onun en önemli özelliği. Kullanıcıların rahatsız olmaması için getirilen bu yeni özellik istenmeyen konuşmalarda yer almamanızı sağlayacak.

Twitter yeni özelliği

Bahsetmeme fonksiyonu ile birlikte herhangi bir tweet içerisinde etiketlenmeniz halinde bildirimlerden korunabileceksiniz. Yakın zamanda kararlı sürüme getirilecek olan bu yeni özelliğin şimdilik sadece masaüstü sürümde kullanılabilir olduğu söylendi. Artık kullanıcılar istemedikleri konuşmalardan çıkabilecek ve böylece bildirim trafiği ile karşı karşıya kalmayacak.

Düzenleme butonu büyük ses getirmişti

Elon Musk sonrasında Twitter çok büyük tepki alıyor. Kullanıcılara rahat bir alan sağlamaya çalışan platform aslına bakacak olursak tepkileri üzerine çekmeye devam ediyor. Gizlilik ve güvenlik açısından suistimal edilip edilmeyeceği ise henüz tam olarak bilinmiyor.

Her ne kadar sosyal medya platformları tarafından getirilen yenilikler beğeni kazansa bile yine de bazen eleştiri oklarının hedefi olabiliyor. Twitter muhtemelen önümüzdeki aylarda çok sert bir tepki alabilir. Henüz kullanıcıların ne tür tepkiler vereceği kestirilemiyor. Peki sizce bu uygulamada daha başka ne tür değişiklikler yapılmalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter Ortak Tweet Denemesi Yapıyor: Bu Sefer Tutacak Gibi

>> Elon Musk Twitter İyileştirmeleri Yapacak: Resmi Olarak Yönetici Oldu