Twitter Ücretli Tweet Sistemine Kesin Geçiş Yaptı: Bazı Tweetler Paralı Olacak

Twitter sosyal medya yasağından

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter ücretli tweet sistemine kesin olarak geçiş yaptı. Süper takip denilen bu özellik yeni bir dönemi başlatıyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Twitter gibi sosyal medya platformları genellikle çok agresif tavır sergilemiyor. Mesela Facebook özellikle reklamlar konusunda sürekli yeni güncellemelere imza atıyor. Süper takip denilen yeni bir özellik ile birlikte Twitter strateji değiştiriyor. Bu yeni sistemi kullanmaya başladığınızda birçok ek özelliğe erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya platformları genellikle buna benzer özellikleri kullanıyor. Mesela YouTube katıl butonu ile yayıncılara destek sunulmasını sağlıyor. Böylece yayıncılar iyi miktarda ek gelir elde edebiliyor. Twitch ise kurulduğu günden beri yayıncılara bağış gönderilmesini sağlıyor. Şimdi ise Twitter son derece önemli bir gelişmeye imza attı.

Twitter ücretli tweet özelliğiyle yayıncılara destek sunacak

Twitter platformunda yer alan bir hesap eğer süper takip özelliğini aktif hale getirmişse karşınıza bir buton çıkacak. Burada süper takip et yazan butona tıklayarak takip özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Elbette bu özelliği ücretli olacak kullandığınızda yayıncıya belli bir miktar ödeme yapacaksınız.

Twitter ücretli tweet

Burada önemli bir detayı belirtmek gerekiyor. Süper takip et butonuna tıkladığınızda sadece tek bir tweet veya seriye destek vermiyorsunuz. Aynı zamanda yayıncının tüm paylaşımlarına destek vermiş oluyorsunuz. Böylece yayınlarını beğendiğiniz kişiler bunları devam ettirebiliyor. Yayıncı tarafından yayınlanan bazı tweetler sadece süper takipçiler tarafından görülebiliyor.

Yeni özellik birçok ayrıcalık yaratacak

Süper takipçi olacak kişiler bunu kendi Twitter hesaplarında gösterebilecek. Buraya bir link bağlantısı eklenecek. Böylece kişinin süper takipçi olduğu görülebilecek. Ayrıca bu özelliği kullanan kişiler özel olarak bazı tweet ve medya paylaşımlarını görebilecek.

Yayıncılarına destek vermek isteyen kullanıcıların bu özelliği benimseyeceği tahmin ediliyor. Peki siz Twitter süper takip et özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter Yeni Reklam Denemeleri Yapıyor: Uygulamada Reklamlar Can Sıkacak

>> Twitter Spaces Parayla Yayın Yaptıracak: Eğlence Kazanca Dönüşüyor