Twitter Yeni Reklam Denemeleri Yapıyor: Uygulamada Reklamlar Can Sıkacak

Twitter sosyal medya yasağından

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter yeni reklam denemeleri ile ön plana çıkıyor. Özellikle son dönemlerde reklamlara daha fazla önem verildiği görülüyor.

Twitter ile ilgili getirilmek istenen bu yenilik ciddi bir reklam bolluğuna neden olacak. Kullanıcıların muhtemelen hoşuna gitmeyecek olan bu yeni güncelleme can sıkıcı olacak gibi görünüyor. ABD merkezli sosyal medya devi tarafından son derece tuhaf bir deneme yapılıyor.

Yeni yapılan denemeler ile birlikte Twitter yorumlara bile reklam yerleştirecek. Bu tür çalışmalar genellikle Facebook tarafından yapılıyor. Hatta bizler de bu içeriği oluştururken Twitter yerine yanlışlıkla birkaç defa Facebook yazdık ve düzelttik. Şirket reklam konusunda fazlasıyla ünlü. Twitter ise bugüne kadar reklam alanında çok fazla can sıkıcı özellik yayınlamamıştı.

Twitter yeni reklam denemeleri yorumlara eklenecek

Ortaya çıkan son detaylara göre Twitter son derece önemli bir deneme sürdürüyor. Uygulamanın reklam konusunda yetkili isimlerinden bir tanesi olan Bruce Falck son derece önemli bir açıklama yaptı. Herhangi bir tweete verilen ilk, üçüncü ve sekizinci cevapların altına reklam geliyor. Böylece şirket reklamları adeta gözümüze gözümüze sokacak.

Sosyal medya devi reklam gelirleri bakımından bu yıl 1,05 milyar doları bulmuştu. Bu rakamlar her ne kadar yüksek görülse bile aslında biraz düşük. Mesela Facebook reklamlardan 10,4 milyar dolar gelir elde etti. Amazon ise reklam gelirlerini 8 milyar dolar olarak açıkladı. Twitter onlardan oldukça geride kaldı.

Yeni sürüm beta sürecinde

Şirket bu özelliği herkese yayınlamadı. Şimdilik beta sürecinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelliğin test edildikten sonra gelen tepkilere göre tüm kullanıcılara uygulanması veya projeden vazgeçilmesi gündemde.

Twitter platformunun bundan çok memnun olmadığını görebiliyoruz. Birçok kişi uygulama devini gereksiz reklamlar yayınlamadığı için tercih ediyor. Bu tür özellikler şirketin öne çıkan özelliğini tersine çevirebilir. Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Twitter Spaces Parayla Yayın Yaptıracak: Eğlence Kazanca Dönüşüyor

>> Çocukları Sosyal Medya Fenomenlerinden Korumak İçin Yeni Çalışma Başlatılıyor