Twitter Üçüncü Taraf Uygulamalarının Devasa Sorunları Var

Elon Musk Twitter için

Twitter üçüncü taraf uygulamalarında bazı sorunlar var. Kimse neler olduğunu bilmiyor ve Musk hala sessiz. Hadi gelin neler olduğuna birlikte bakalım.

.

En iyi sosyal medya uygulamalarından biri şüphesiz Twitter’dır. Her büyük üçüncü taraf Twitter istemcisinin bozulmasından bu yana birkaç gün geçti ve geliştiriciler, neler olduğu hakkında hala hiçbir şey duymadıklarını söylüyor. Sorunlar, bazı kullanıcıların kimlik doğrulamayla ilgili hatalar aldıklarını bildirmesiyle Perşembe akşamı başlamış gibi görünüyor.

Twitter üçüncü taraf uygulamaları habersiz bir şekilde kesildi

Görünüşe göre şirket sessiz kalmak istiyor. Tweetbot’un yaratıcılarından Paul Haddad bunu anlattı ve bu alanda başarılı olana kadar çaba göstereceğinin altını çizdi. Ayrıca tüm bunların bilerek yapıldığını tweetledi. Şirketin sessizliği bunu destekliyor.

Twitter'ın üçüncü taraf

Kullanıcılar bu sorunu fark ettiklerinde öncelikle şaşırdılar. Sonra durumu netleştirmek için mümkün olduğunca gerçek bir açıklama bekliyorlardı. Pazar öğleden sonra, ne Twitter desteği, ne Twitter yetkilisi ne de Elon Musk, Twitter üçüncü taraf uygulamalarının korkunç durumu hakkında herhangi bir tweet atmadı.

Twitter kullanıcıların aklını karıştırdı

Twitter’ın yükselişi dikkat çekici olsa da, şu anda çözmesi gereken pek çok sorunu var. Firmanın bu konunun doğrudan sorulabileceği bir iletişim departmanı bulunmuyor. Twitter kullanıcıları, geliştiricileri ve bazı haber kaynaklarından, bunun Twitter’dan üçüncü taraf istemcileri tamamen kapatmaya yönelik bir hareket olduğuna dair spekülasyonlar var.

Twitter üçüncü taraf uygulamaları pek çok durumda önemlidir, ancak haberlerden ve geliştiricilerin açıklamalarından kontrol ettiğimizde şirket onlarla ortak olmak istemiyormuş gibi görünüyor. Özellikle Musk’tan sonra her şey geri dönülemez bir şekilde değişmeye başladı. Sosyal medya uygulamalarında lider olmak için şirketin mali sorunlarını çözmek istiyor. Peki siz Twitter hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter sorunları kendi kendine çözebilir mi? Lütfen fikirlerinizi yorum kısmına yazın.

İlgili Haberler:

>> Twitter Kullanıcı İsimleri Parayla Satılabilir! İstediğiniz Bir İsim Var mı?

>> Twitter Blue Fiyatı Nasıl? Türkiye Fiyatı Belli mi? Hangi Özellikler Sunuluyor?

. . . .