Facebook Messenger’a Yeni Özellikler! Kimse Sizi Göremez!

Facebook Hesabı Geri Alma

Facebook Messenger için Meta‘dan sevindirici haberler geldi. Milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen mesajlaşma uygulaması, hem daha güvenli hem de daha renkli bir yapıya bürünüyor. İşte detaylar.

Facebook Messenger için yeni özellikler geldi. Sıklıkla kullanılan bu mesajlaşma uygulaması, artık daha gelişmiş bir profile sahip.

İlk bahsedeceğimiz başlık, uçtan uça şifrelenmiş mesajlaşma özelliği. Bu, ilk olarak altı sene önce duyurulan ve şimdiye dek sınırlı sayıda kullanıcıya “beta” olarak sunulan bir özellikti. Aslında hâlâ beta sürecinde, ama bir farkla. Meta, bu sürece daha fazla kullanıcının katılması için harekete geçiyor.

Uçtan uça şifreli mesajlaşma özelliği, yakın zamanda daha fazla kullanıcı tarafından deneyimlenebilecek. Sohbete başladığınızda, hemen üst kısımda bu ibareyi görebileceksiniz.

 Facebook Messenger'a Yeni Özellikler! Kimse Görmeden Sohbet Edebilirsiniz

Facebook Messenger için diğer yeniliklere bakacak olursak…

– Sohbet temaları: Sohbet gerçekleştirdiğiniz pencerenin arkaplanına bir görsel atayabilir ya da renk tercih edebilirsiniz. Bu, aslında var olan bir özellikti, ama yeni seçeneklerle artık daha kullanışlı. Tabii burada yeni emojiler ve yeni tepki ifadelerinin de geldiğini söylemeliyiz.

– Grup profil fotoğrafları: Messenger’da seçtiğiniz kişilerle gruplar oluşturarak sohbetler gerçekleştirebiliyorsunuz. Her grup için ayrı profil fotoğrafları belirme imkânınız var.

– Link ön izleme: Paylaşılan linklerin sizi tam olarak nereye götüreceğini görebileceğiniz bir “ön izleme” özelliği. Daha önce, bir bağlantı paylaşıldığında birkaç cümle ve bir de görseli ön izleme olarak görebiliyordunuz. Şimdi biraz daha detaylı gösterim mümkün oluyor. Bu da güvenlik için önemli.

– Aktif statü göstergesi (Online profil): Messenger’da online ya da offline olduğunuzu ayarlayabiliyordunuz. Peki sisteme girdiğiniz an online, kapattığınız anda da offline, yani gerçek zamanlı statü görünümüne ne dersiniz? Evet, artık daha kullanışlı bir çözüm sunuluyor diyebiliriz. Tabii bu özelliği kapatma şansınız da var.

– Sohbet baloncukları: Bu baloncuklar sayesinde, farklı bir uygulamada olsanız bile size gelen mesajları görebilir ve Messenger’a gitmeden hızlıca cevaplayabilirsiniz. Bu arada, bu özelliğin an itibarıyla sadece Android tarafında olduğunu söylemeliyiz. Yakında iOS’a da gelecektir.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Reklamsız Twitter Kullanmak İçin Ne Yapmalısınız?