Reklamsız Twitter Kullanmak İçin Ne Yapmalısınız?

Twitter için yeni bir güncelleme daha yolda. Platformun patronu Elon Musk, sıklıkla reklam görmekten bıkan kullanıcılar için harekete geçiyor. Evet, hem kullanıcı deneyimi geliştirilmek hem de platformun daha fazla para kazanması amaçlanıyor. Reklamsız Twitter yolda. İşte detaylar.

Twitter, gündem takibi için tercih edilecek ideal sosyal medya platformlarından bir tanesi, hatta belki de en iyisi. Ücretsiz olarak üye olup kullanabiliyorsunuz, ama bu süreçte sıklıkla reklamlarla ve spam içeriklerle karşılaşabiliyorsunuz. Öte yandan, yazdığınız cevapların muhataplarına ulaşması, onlar tarafından görülmeleri de zaman zaman zor olabiliyor. Peki çözüm ne? Mesela Twitter Blue üyeliği satın alabilirsiniz… Peki dahası? Dahası, “sıfır reklam” politikasıyla hizmet veren bir abonelik biçimini tercih edebilirsiniz. Evet, daha fazla para karşılığında “Reklamsız Twitter” kullanabilirsiniz.

Reklamsız Twitter Kullanmak İçin Ne Yapmalısınız?

Elon Musk, Twitter’a 44 milyar dolar ödeyip direksiyonun başına geçtiği günden beri sürekli tekrarladığı bir konu var. O da Twitter’ın gelirlerinin artırılması gerekliliği. Bu süreçte tabii ki reklam gelirlerinin payı büyük. Ama öte yandan Musk, reklam görmek istemeyenleri de düşünerek hareket ediyor.

Reklamsız Twitter mümkün

Eğer Twitter Blue aboneliği alırsanız, aylık ücret ödeyerek pek çok avantaja sahip olabiliyorsunuz. Bunda, mevcut reklamların yarı yarıya azaltılması, yani daha az reklam gösterimi avantajı da var. Bazı kullanıcılar ise, hiçbir reklamı görmek istemiyor. Bu durumda Musk da boş durmuyor ve veriyor cevabı:

“Daha yüksek fiyatlı bir abonelik modeli, sıfır reklam gösterimi sağlayacak.”

Twitter, abonelik için web tarafında aylık 8 dolar, mobil tarafta da aylık 11 dolar talep ediyor. Tabii bunlar, Amerika fiyatları. Henüz Türkiye için fiyatlandırma yapılmış değil. Yeni abonelik biçiminin fiyat etiketi ise şimdilik merak konusu.

Twitter, diğer ülkelerde yayınlanan ve beğeni toplayan tweet’lerin daha fazla kullanıcı tarafından görüntülenebilmesi için de harekete geçiyor

Evet, Elon Musk, pek çok kullanıcının dikkat çekici tweet’ler attığını, ama bunların farklı ülkelerdeki milyonlarca kullanıcı tarafından görülemediğini ifade ederek harekete geçtiklerini söylüyor. İşin özü, yakında “önerilen tweet’ler” başlığı altında, popüler tweet’leri “otomatik çeviri” yardımıyla görebiliriz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Ultra İle Ay Fotoğrafı Çekilebilir mi?