YouTube Yeni Görünümüne Kavuştu!

YouTube Android

YouTube Android versiyon için, oynatma temasındaki yeni değişiklikleri test ediyor. İşte YouTube Android sürümünün yeni görünümü.

YouTube, Android için yeni düzenlemeler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda da yine söz konusu uygulamanın Android versiyonun gelen görünüm güncelleştirmeleri kullanıcıların bir hayli hoşuna gitmişti. Daha sonrasında ise söz konusu güncellemenin iOS’a da geldiğini belirtelim. Genel olarak Android versiyonunda test edilen özellikler, daha sonrasında iOS platformuna da geliyor. Yakın zamanda yine YouTube Android kullanıcılarının test ettiği, video oynatımı esnasında değiştirilen tema, önümüzdeki haftalar iOS kullanıcılarına da gelebilir. İşte YouTube’un yeni görünümü!

YouTube Yeni Görünümüne Kavuştu!

Bildiğiniz üzere You­Tube kullanıcıları karanlık modda Yo­uTube uygulamasını kullanırken, video izlendiği esnada, videonun oynatma barı kırmızı bir şekilde gözüküyordu. Örneğin izlediğiniz videonun tam ortasındaysanız, videonun tam ortasına kadar uzanmış kırmızı bir bar yer alıyordu. Genellikle karanlık modda kullanıcılın bir uygulama için kırmızı renkli barın göz aldığını söyleyebiliriz. Youtube ise ilk kez Andoid cihazlarda kullanmaya başladığı tema ile, söz konusu bar gri renkte olacak.

Yani yeni görünümün kısaca görünümünü, makalemizdeki görselden anlayabilirsiniz. Gri oynatma çubuğu sayesinde, gri rengin karanlık temada sırıtmadığını ve daha hoş durduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu güncelleme ilk olarak Android kullanıcıları için yayınlandı. Yani şu anlık karanlık temadayken yalnızca Android cihazlarda gir bar yer alıyor. iOS kullanıcılarına oynatma barının yine kırmızı renkte olduğunu belirtelim.

YouTube

You­Tube uygulamasını yatay modda görüntülüyorsanız, ekrana dokunup 1 saniye basılı tutmadığınız sürece ilerleme çubuğu görünmeyecektir. Videonun, aydınlık temadayken ilerleme çubuğu kırmızıdır ve değiştirilemeyen bir yapıya sahipti. En azından iOS kullanıcıları için kırmızı bar görmeye devam edeceğiz.

Yine dikey video izlerken ilerleme çubuğu renk değişimi, yalnızca Yo­uTube karanlık modda izlenirken karşımıza çıkıyor. Fakat dikey moddaki değişikliğin de Android kullanıcılarına özel olduğunu iOS kullanıcılarında henüz kullanılmadığını belirtelim. Basit modda, ilerleme çubuğu kırmızıyla vurgulanır. Beyaz/gri bir ilerleme çubuğunun karanlık bir arka planda daha kolay gözükmesi renklerin uyumlu olabilmesi için daha güzel gözüküyor.