Uygun fiyatlı Samsung Galaxy M42 5G modelinin tanıtım tarihi belli oldu

Samsung Galaxy M32

Samsung’un M serisinin yeni modeli M42 5G gümbür gümbür geliyor. İşte modelin fiyatı, özellikleri ve tanıtım tarihi haberimizde.

Samsung, her bütçeye akıllı telefon üretmeye devam ediyor. İlk olarak geçtiğimiz yıl gördüğümüz M serisinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle M31 serisi, uygun fiyata satışa sunulan ve yüksek performans gösteren bir model olduğu için ülkemizde de bir hayli ilgi gördü. Samsung, söz konusu serisinin 5G destekli ilk modelini piyasaya sürecek. İşte GeekBench listelerinde görülen Galaxy M42 5G modeli hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy M42 5G GeekBench’te görülmüştü. Ortaya çıkan belgeyi incelediğimizde yeni modelin SM-M426B model numarasına sahip olduğunu görmekteydik. Sonunda yeni model hakkında neredeyse tüm özellikler ortaya çıktı. Aynı zamanda serinin yeni cihazının fiyatına dair önemli iddialar bulunuyor.

Samsung Galaxy M42 5G modelinin fiyatı belli oldu

Orta seviye 5G cihazlara baktığımızda Samsung Galaxy M42 modelinin, rakip modellerden daha önde olacağı tahmin ediliyor. Bu iddianın altında yeni cihazın 5G destekli olması ve uygun fiyat ile satılacak olması yatıyor.

Samsung’un M42 5G modelinin satışı için Amazon işbirliğinde bir kampanya başlatacağına dair iddialar mevcuttu. Sonunda o iddialar doğrulandı ve söz konusu modelin reklam afişi dahi ortaya çıktı .Bununla beraber yeni modelin satışa sunulma tarihi ve fiyatı da belli oldu.

Samsung Galaxy M42 5G

Ortaya çıkan diğer özellikleri incelediğimizde, yeni cihazın 6.6 inç boyutunda Siper AMOLED bir ekrana sahip olduğu görülüyor. Kamera detaylarını incelediğimizde ise arka tarafta 4 kamera bizleri karşılıyor. Bu kameralardan ana kamera 64 MP çözünürlüğünde olacak. Fakat diğer lensler hakkında henüz sızdırılan bir belge bulunmuyor. Ön kamerasında ise 32 MP çözünürlüğünde bir lens bizleri karşılıyor.i

Cihazdaki en çok dikkat çeken özelliğin ise 6.000 mAh değerinde devasa batarya olduğunu görmekteyiz. Cihazın bu ay tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Türkiye’de satılıp satılmayacağı ise henüz belli değil.

300 dolar civarında bir fiyat etiketi ile gelecek modelin önümüzdeki haftalarda tanıtılması bekleniyor. Yakında tanıtımı ile birlikte daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip2, Bu Tarihte Satışa Sunulabilir

>> Yakında tanıtılacak Samsung Galaxy A82 hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı