Ve Galaxy S22 Tanıtım Tarihi Resmiyet Kazandı! İşte Tarih!

Galaxy S22 Ultra

Samsung’un sıradaki amiral gemisi serisi olması beklenen Galaxy S22 serisiyle ilgili pek çok sızıntı ve söylenti bilgi gelmişti. Ürün ailesinin Unpacked etkinliğinde tanıtılacağı ve bu etkinliğin de şubat ayında yapılacağı biliniyordu. Şimdi de Galaxy S22 ve dahası için resmi tanıtım tarihi bilgisi geldi.

Samsung Galaxy S22 ürün ailesi ve dahası, 9 Şubat’ta gerçekleştirilecek The Unpacked etkinliğiyle resmiyet kazanacak. Yetkililer, bu etkinlik için ‘The Epic Standart’ etiketini kullanmayı da ihmal etmiyor. Belli ki fazlasıyla iddialılar.

Samsung, 9 Şubat’ta gerçekleştireceği The Unpacked etkinliği ile yeni Galaxy S22 amiral gemisi akıllı telefon ailesini resmi olarak ilk kez görücüye çıkaracak. Sadece bu da değil. Söylentilere göre firma, yine bu etkinlikte yeni nesil Galaxy Tab S8 akıllı tablet ailesini de tanıtacak. Hatta aşağıda, bu tablet ailesiyle ilgili bir de görsel göreceksiniz.

Yeni gelen bilgilere göre Samsung, Tab S8 tablet ailesinde iki farklı renk seçeneği sunacak. Bunlar, siyah ve gümüş. Aile, aynı zamanda Galaxy S PEN kalem desteği de sunacak. Böylece çizim yapılabilecek, tasarımlar hazırlanabilecek ya da örneğin önemli toplantılarda hızlıca notlar alınabilecek.

Ve Galaxy S22 Tanıtım Tarihi Resmiyet Kazandı! İşte Tarih!

Beklentiler, Tab S8 tablet ailesinin 3 üyeden oluşması yönünde. En ufak ekranlı üye ise, 11 inç değerde olacak. LTPS LCD ekran teknolojisinin kullanılması beklenen bu tablet, 120Hz ekran tazeleme değeri ve 2560×1600 çözünürlük gibi detaylar da sunabilir.

İşlemci tarafına bakıldığında ise, tıpkı Galaxy S22 ailesinde olduğu gibi bu tablet serisinde de Snapdragon 8 Gen 1 çipsetin kullanılacağı söyleniyor.

11 inç ekranlı tablet ürününün arka tarafında 13MP ana kamera ve 6MP değerde ultra geniş açılı kamera ikilisine yer verilmesi bekleniyor. Pil tarafında da 800mAh değerden söz ediliyor.

Ve Galaxy S22 Tanıtım Tarihi Resmiyet Kazandı! İşte Tarih!

Gelelim akıllı telefonların tarafına: Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra

Tahmin edileceği üzere, bu modeller arasında en premium ürünün S22 Ultra olması bekleniyor. Öyle ki, bu modelin gelişmiş bir S PEN kalemle geleceği de söyleniyor.

S22 Ultra’nın ön plana çıkan özelliklerinden bir tanesi olarak da 6.8 inç değerdeki Amoled ekranından bahsediliyor. Bu ekran, 6.8 inç büyüklükte olabilir ve 120Hz tazeleme değeri sunabilir. Kısacası, ekranın hem çok büyük hem de çok akıcı olması bekleniyor.

Galaxy S22 ‘nin kamera tarafına bakıldığında, ana kameranın 108MP olduğu dörtlü sistemden, çipset tarafına bakıldığında da Qualcomm’un güncel Snapdragon 8 Gen 1’inden söz ediliyor. Tabii bu ürün, bazı ülkelerde Samsung’un AMD ile ortak hazırladığı Exynos 2200 çipsetine sahip olacak.

İlgili Haberler:

>> iPhone SE 2022, Yanında Başka Bombalarla Tanıtılabilir!