Veeam’den Yüzde 30’luk Büyüme Rekoru

Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için çözümler sunan Veeam, 2014 ikinci çeyreğinde yüzde 30 büyümeye imza attı.

Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam Software, 2014 ikinci çeyreği finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket bu yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 büyüme gerçekleştirdi. 2014’ün ikinci çeyreği, peş peşe 26. kez çeyrek cirosunun önceki yılın aynı dönemine göre iki haneli büyümesine şahit olunan dönem oldu. Dünya çapındaki 111.500’in üzerinde müşterisiyle, Veeam’in koruduğu sanal makine sayısı da 6.5 milyonun üzerine çıktı.

2014’ün ikinci yarısında şirketle ilgili bazı önemli başlıklar şöyle:

  • Veeam Bulut Sağlayıcı (VCP) Programı: 2013’ün ilk yarısıyla karşılaştırıldığında yüzde 112’lik bir artış gözlendi. İkinci çeyrekte yeni Veeam Availability Suite v8’in bir parçası olarak Veeam Cloud Connect’in duyurusu gerçekleştirildi. Veeam Cloud Connect, hizmet sağlayıcılara Veeam ekosisteminden doğrudan yararlanabilecekleri bir bağlantı sağlıyor. Veeam müşterileri dışarıdaki bir altyapıya önden bir yatırım yapmadan kendi seçecekleri bir hizmet sağlayıcı tarafından yönetilen site dışı yedekleme havuzuna tamamen entegre olmuş, güvenli ve etkin koşullar elde ediyorlar. Veeam ikinci çeyrekte iki yeni VCP kiralama kaynağı daha ekledi: Licencias OnLine (Latin Amerika) ve MONT (BDT ve Rusya).
  • Yeni Ürün Duyuruları:
  • Veeam Management Pack™ (MP) v7 for System Center artık genel satışta. Veeam MP v7, sorunları operasyonlar etkilenmeden önce proaktif bir şekilde belirleyerek BT’yi uyarıyor, Hyper-V ve VMware vSphere katmanları için Microsoft Hyper-V içinde uygulamadan donanıma görünürlük sağlıyor.
  • Veeam Availability Suite’in genel satışına 2014’ün 4. çeyreğinin başında başlanacak. Veeam Availability Suite, istenilen zaman ve yerden tüm uygulamalara ve verilere ulaşımı garantiliyor. Böylece Veeam, eski veri koruma ve yedekleme sistemlerinin hiçbir zaman yapamadığı yeni bir çözüm kategorisinin öncülüğünü yapıyor: Tüm uygulama ve veriler için kurtarma zamanı ve nokta hedeflerini (RTPO™) 15 dakikanın altına indirerek kesintisiz çalışmayı sağlıyor.
  • Veeam, ikinci çeyrekte 11.000’in üzerinde yeni müşteri kazanarak toplam müşteri sayısını 111.500’ün üzerine çıkardı.
  • Veeam’in 6 – 8 Ekim 2014 tarihlerinde Las Vegas’ta the Cosmopolitan’da düzenleyeceği “VeeamON: Dünyanın İlk Kesintisiz Çalışan Veri Merkezleri” adlı ilk büyük etkinliği ile kesintisiz çalışmayı nasıl sağlayacaklarını öğrenmek isteyen profesyonelleri, Veeam müşterilerini ve iş ortaklarını bir araya getirecek.

veeamlogo

Öte yandan Veeam, 2. çeyrekte sektörün önemli ödüllerinden 10’dan fazlasını da almaya hak kazandı:

  • 2014 Storage Magazine / SearchStorage.com Kalite Ödülleri: Veeam Backup & Replication™, Storage Magazine dergisinin günlük kullanımda kalitesini ve güvenilirliğini kanıtlamış ürünleri belirlemek amacıyla düzenlediği “9. Yıllık Kalite Ödülleri”nde yüksek skorlar alarak okuyucular tarafından orta sınıf ürünler arasında en üst düzey uygulama seçildi.
  • NetworkWorld Asia (NWA) Bilgi Yönetimi Ödülleri: Singapur’da her yıl Asya’daki sektör liderlerine bilgi güvenliği, saklama ve veri yönetimi konusunda göze çarpan gelişmeleri göstermek amacıyla düzenlenen  NetworkWorld Asia (NWA) Bilgi Yönetimi Ödülleri’nde Veeam bu yıl, “En Çok Umut Veren Veri Yönetimi Çözümü” seçildi.
  • Küresel Teknoloji Yayılımı Konseyi 2014 Avrupa Altın “Yükselen Yıldız” Ödülü: Veeam, Küresel Teknoloji Yayılımı Konseyi’nin (GTDC) Avrupa’da “2014 Altın Yükselen Yıldız Ödülü”ne layık görüldü. Bu ödül GTDC Avrupa Satıcılar Zirvesi’nde, GTDC’ye üye distribütörler aracılığıyla satışı en çok artan şirketlere veriliyor.
  • 2014 VirtualizationAdmin.com Okuyucu Seçimi Ödülü: Veeam Backup & Replication, VirtualizationAdmin.com Okuyucu Seçimi Ödülü’nde yedekleme ve düzeltme kategorisinde birinci seçildi. Veeam toplam oyun yüzde 35’ini aldı, en yakın rakibinin aldığı oy ise yüzde 17’de kaldı.

Veeam 2014’ün ikinci çeyreğinde sektör tarafından da beğeni topladı. “Şirketlere Yönelik Yedekleme Yazılımı ve Entegre Edilmiş Araçlar” alanında Veeam, Gartner Magic Quadrant’ta Yer Aldı: Şirket arka arkaya 2. yılda da Gartner tarafından “Vizyoner” quadrantı’nda Şirketlere Yönelik Yedekleme Yazılımı ve Entegre Edilmiş Araçlarda Magic Quadrant’a seçildi.

Web Tabanlı Saldırılar Arttı