Visa Europe’tan Dijital Cüzdana 200 Milyon Euro Yatırım

İngiltere, Fransa, İspanya ve Polonya’da dijital cüzdan hizmeti sunan Visa Europe, dijital ödeme hizmetlerinin geliştirilmesi ve perakende sektörü tarafından kolayca benimsemesini sağlamak üzere dijital cüzdan hizmetlerine 200 milyon Euro ek yatırım yapacak.

Perakende uyum programını da içeren bu yatırım ile, V.me by Visa hizmetini kullanan ve aralarında e-ticaret alanının önde gelen Fransız perakende markası Leclerc Drive, İngiltere’den PC World ve Clark, Polonya’dan ise Merlin.pl ve E.Leclerc’in de bulunduğu 20 bin perakendeciden oluşan ağın daha da büyümesi hedefleniyor. 

Visa Europe, dijital cüzdan hizmeti V.Me by Visa’yı bu yılın sonuna kadar Almanya, İrlanda, Norveç, İsveç ve İtalya’da da hayata geçirecek. 2015’te ise Yunanistan, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’da başlatacağı pilot çalışmalar ile toplamda sekiz yeni pazar V.me by Visa ile tanışacak. Böylece Visa’nın dijital ödeme hizmetleri sunacağı toplam pazar sayısı 12’ye çıkacak.

Bankaların ve finansal kurumların kendi isim ve markalarını kullanarak, Visa desteği ile tüketicilere dijital cüzdan hizmeti sunmalarını sağlayan V.me by Visa’nın lansmanı, bu hizmete erişim olanağı sağlayan katılımcı bankaların belirli müşterileri ile aşamalı olarak başladı. Çok daha geniş bir müşteri erişimini hedefleyen ticari lansman ise 2015’ten itibaren gerçekleşecek.

Visa Logo

Dijital cüzdan hizmetlerinin benimsenmesinde, kabul noktalarının ve kullanım ölçeğinin önemine dikkat çeken V.me by Visa İcra Direktörü Wendy Martin, “Visa Europe’un Avrupa çapında perakendecilere yönelik sunacağı uyum programına yaptığı yatırım, dijital cüzdan hizmetlerinin yaygınlaşması için önemli bir adım oluştururken, Visa Europe’un da perakende sektörüne ne kadar önem verdiğini gösteriyor” dedi. Martin ayrıca, bankaların yerel pazarların spesifik ihtiyaçlarını karşılamak üzere dijital cüzdan hizmetleri geliştirdiklerinin altını çizdi ve şöyle devam etti: “V.me by Visa kabul noktaları ağımız ile amacımız, bankalar tarafından yerel pazarlarda sunulan dijital cüzdan hizmetleriyle birlikte çalışarak, bu hizmetlerin tüm Avrupa’da uluslararası işlerlik kazanmasını sağlamak.”

Ödeme sistemlerinin geleceğine dijital cüzdan etkisi

Visa Europe, V.me by Visa dijital cüzdan hizmetlerinin yaygınlaşmasını hızlandırmak ve yerel dijital cüzdan çözümlerinin tüm Avrupa genelindeki uluslararası işlerliğini sağlamak üzere Avrupa Ortak İşbirliği Çalışma Grubu oluşturdu. “Avrupalı tüketiciler için Avrupalı cüzdan” hedefiyle Visa Europe tarafından Avrupa Ortak İşbirliği Çalışma Grubu oluşturulurken, Visa Inc. ise hem tüketiciler hem de online perakende mağazaları için e-ticaretin çok daha hızlı, kolay ve güvenli olmasına imkan veren yeni hizmeti Visa Checkout’u geçtiğimiz günlerde duyurdu. Visa Checkout, ABD, Kanada ve Avustralya’da V.me by Visa’nın yeri alacak ve tüketicilere bu isimle sunulacak.   

İşler Değişmeden Bilgisayarını Değiştir!