Visa ve Litecoin Ortaklığı Gündeme Bomba Gibi Düştü

Bitcoin düşüş nedeni

Visa ve Litecoin ortaklığı ile birlikte kripto para dünyası çalkalandı. Bu tür haberlere günümüzde eskisinden çok daha fazla ihtiyaç var. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Visa dünyanın en büyük bankacılık servislerinden bir tanesi olarak biliniyor. Neredeyse tüm işletmelerde kullanılan bu sistem son derece popüler. Peki böyle bir servisin kripto para birimleri ile ortaklık kurması borsalar tarafından nasıl karşılanır? Bunun cevabını işte tam olarak bu aralar aldık.

Litecoin ile anlaşan bu ödeme servisi yeni bir sistem başlattı. Bu sisteme göre isteyenler kripto paralar üzerinde harcama yapabilecek. Normal şartlarda kripto paraların gündelik hayat içerisinde kullanılması pek kolay değil. Ancak yeni geliştirilen bu sistem ile birlikte Litecoin kart üzerinden ödeme yapılabiliyor.

Visa ve Litecoin ortaklığı yükseliş getirdi

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan bu kripto para birimi borsalarda hareketlilik yarattı. Haftalık oranda değerlendirildiğinde bu dijital varlık yaklaşık olarak yüzde 28 oranında büyüdü. Böylece tahmin edilenden çok daha ciddi bir getirisi oldu.

Visa ve Litecoin ortaklığı

PayPal gibi başka bazı servisler Bitcoin üzerinden ödeme yapılmasını kabul etmişti. Şimdi ise diğer altcoinler bu tür anlaşmalar ile gündeme geliyor. Visa tarafından yapılan açıklamalara göre Litecoin kart içerisinde yer alan kripto paralar anında Amerikan dolarına çevrilecek. Bunun üzerinden mevcut kur ile dönüşüm sağlanacak.

Bu sistem komisyon almayacak

Visa tarafından yapılan açıklamaya göre bu sistem üzerinden herhangi bir şekilde ücret alınmayacak. Sadece kartın 5 dolarlık aylık ücreti olacak. Bunun dışında herhangi bir komisyon kesintisi yine istenmeyecek. Tüm bu faktörler kripto paraların gelecekte aslında ödeme yöntemi olarak çok rahat kullanılabileceğini gösteriyor.

LTC şu anda 266 dolar üzerinden işlem görüyor. Önümüzdeki günlerde buna benzer anlaşmalar gelirse fiyatta yükselme yaşanabilir. Peki sizce gelecekte kripto paralar ödeme yöntemi olarak kullanılmalı mı? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz?

İlgili Haberler:

>> Bir Kripto Para Tutkunu Çekilişle Uzaya Gidiyor! Yoksa sen mi gideceksin?

>> Kripto Para Borsasında Kazandıran Coinler Bakın Hangileri Oldu (8 – 15 Kasım 2021)