Bitcoin 200 Bin Dolar Olabilir: Ünlü Analistler Açıkladı

Ünlü milyarder servetinin yarısını

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin 200 bin dolar seviyelerine kadar ulaşabilir. Özellikle bazı analistler bu konuda son derece ısrarcı. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dijital varlıklar genellikle hızlı bir şekilde yükselip düşüyor. Bu alanda Bitcoin en fazla ön plana çıkan varlık olarak biliniyor. Geçtiğimiz yılların verilerine bakıldığında kripto para biriminin henüz yükseliş trendinin alt seviyelerinde olduğu görülüyor. Konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan kripto para analisti TechDev ilginç bir noktaya değindi.

Bildiğiniz üzere Bitcoin’de 2013 ve 2017 yıllarında çok büyük bir atak gelişti. Yaşanan bu ataklar ile birlikte dijital varlıkların fiyatları mevcut değerinin çok daha üzerine çıktı. Mesela 2 bin dolar olan Bitcoin hızlı bir şekilde 20 bin dolar seviyesine kadar geldi. Analistler aynı tablonun yeniden gerçekleşeceğini düşünüyor.

Bitcoin 200 bin dolar seviyelerini görebilir

Kripto para devinin bu aralar keyfi pek yerinde değil. 59 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin ne yazık ki en yüksek noktasından uzaklaştı. Hatırlayacağınız üzere bu yılın başlarında 64 bin dolar görüldü. Şimdi ise 66 bin doları geçti. Ne yazık ki burada pek tutunamadı ve geriye doğru düştü.

Bitcoin 200 bin dolar

Yaşanan gelişmeler üzerine analistler kripto para devi için 63 bin doları güçlü destek ilan etti. Ancak o bile kırıldı ve 59 bin dolar seviyesine geldi. Analistler kripto para devinin henüz yolun başında olduğunu düşünüyor. Eğer ralli gerçekleşirse Bitcoin için 200 bin dolar seviyeleri bile yakalanabilir. Şimdilik 54 bin dolar konuşuluyor.

Bitcoin için kritik zamanlar

2021 yılının bitmesine çok az bir zaman kaldı. Birçok kişi bu ay için 98 bin dolar yorumu bile yapmıştı. Ancak henüz bu hedeften çok uzaktayız. Aralık ayının sonlarında ise kripto para biriminin 200 bin dolar seviyesine ulaşması biraz zor.

Peki sizin Bitcoin ile ilgili beklentileriniz neler? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bir Kripto Para Tutkunu Çekilişle Uzaya Gidiyor! Yoksa sen mi gideceksin?

>> Kripto Para Borsasında Kazandıran Coinler Bakın Hangileri Oldu (8 – 15 Kasım 2021)