Vivo Drone Uçurabilen Telefon Üretecek: Akıllara Durgunluk Veren Cihaz

Vivo drone uçurabilen telefon

Dünyanın önemli akıllı telefon markaları içerisinde yer alan Vivo drone uçurabilen telefon üretmeyi planlıyor. Alınan bir patent belki de bugüne kadarki en ilginç tasarımı barındırıyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Akıllı telefonlar ile ilgili çok farklı tasarımlar piyasaya sunuluyor. Mesela kimilerinde çentik kullanılırken bazılarında tam ekran tercih ediliyor. Batarya nedeniyle bazı cihazlar daha kalın olurken iPhone gibi modeller çok daha ince bir tasarıma sahip olabiliyor. Ayrıca kamera kurulumu bakımından da cihazların tasarımlarında ciddi değişiklikler görülebiliyor.

Hiçbir akıllı telefon markası cihaza drone ekleme gibi bir fikri ortaya atmadı. İlk defa Vivo böylesine ilginç bir patent almayı başardı. Eğer tasarlandığı şekilde yapılabilirse bu cihazın bir mühendislik harikası olacağı söylenebilir.

Vivo drone uçurabilen telefon için yeni denemelere başlayacak

Vivo tarafından geliştirilmesi planlanan bu cihaz 2 adet kameraya sahip olacak. Kameralardan bir tanesi karşı tarafa bakarken diğeri ise üst tarafa bakıyor olacak. Bu drone kızılötesi sistemlerle gelebilir. Her ne kadar cihazın pek fazla özelliğe sahip olmayacağı söylense bile bu doğru olmayabilir. Patentte drone ile ilgili üst düzey özellikler var.

Vivo drone uçurabilen telefon

Patent konusunda kafaları karıştıran çok önemli bir detay daha var. Eğer Vivo bu modelini üretmeyi başarırsa akıllı telefon çok daha kalın olacak. Drone cep telefonunun içine sığmakta zorlanacağı için tasarımın ciddi ölçüde kalın yapılması gerekiyor. Bu nedenle günümüzün modern telefonlarından daha kalın olacağı için pek tercih edilmeyebilir.

Vivo yeni modelini başka alanlarda kullanabilir

Özellikle haritacılık gibi mesleklerde drone modelleri çok sık kullanılıyor. Ayrıca arazi keşfi veya çeşitli filmlerin çekilmesi için bu model kullanılabilir. Şirket bugüne kadar hiç kimse tarafından yapılmayanı yapmakta oldukça ısrarcı.

Küçük bir batarya ile gelmesi beklenen cihazın piyasaya sunulup sunulmayacağı henüz kesin değil. Günümüz mühendislik şartlarında ne yazık ki böyle bir cihaz ortaya koymak imkansız. Peki siz bu yeni cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Vivo Katlanabilir Telefon Modelleri Bakın Nasıl Bir Tasarıma Sahip Olacak

>> Vivo Y73, tanıtıma haftalar kala kamera kurulumu ile görüntülendi