Samsung’un 5 Yıl Güvenlik Güncellemesi Vereceği Modeller Belli Oldu: Cihazınız Bu Listede Olabilir

Samsung yeni akıllı telefonları

Güney Koreli akıllı telefon devi Samsung’un 5 yıl güvenlik güncellemesi vereceği modeller sonunda belli oldu. Bir süredir bunun dedikoduları dolaşıyordu. Şimdi ise firma bu güncellemeyi alacak cihazları listeledi.

Akıllı telefon dünyasında güncelleme çok önemli bir yere sahip. Cihazlarını düzenli olarak güncelleyen firmalar her zaman için daha çok kazanmayı başarıyor. Söz konusu Samsung olunca güncelleme büyük bir öneme sahip. Apple 6 yıllık telefonlarına bile güncelleme yayınlıyor. Samsung kullanıcıları firmadan böyle bir performans bekliyor.

Kurumsal müşteriler için geliştirilen ve Enterprise modeller olarak adlandırılan cihazlar düzenli olarak güncelleme alacak. Böylece ücretsiz bir şekilde koruma sağlanabilecek. Kurumsal müşteriler kendi sunucularında birçok veriye sahip olduğu için güvenlik ayrı bir önem taşıyor. Samsung bunun farkında ve bu tür müşterilerine güvenlik desteği sunmayı amaçlıyor.

Samsung’un 5 yıl güvenlik güncellemesi bakın hangi modellere gelecek

Dünyanın en büyük akıllı telefon devleri içerisinde yer alan Samsung bu güncellemeleri sadece bazı akıllı telefonları için getiriyor. Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, S21 Ultra 5G, Galaxy XCover5 modelleri 5 yıl boyunca güvenlik güncellemesi alabilecek. Onlara ek olarak Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra ve Galaxy Tab Active 3 yine güncelleme alacak modeller içerisinde.

Samsung'un 5 yıl güvenlik güncellemesi

Samsung tarafından yapılan açıklamalara göre bu güncelleme farklı bir yöntemle uygulanacak. 4 yıl boyunca güvenlik güncellemeleri her ay kesintisiz olarak verilecek. Fakat son yıl işler biraz daha değişiyor. Firma son yılda 3 ay içerisinde sadece bir kez güvenlik güncellemesi gönderecek.

Samsung yeni güncelleme projeleri ile gelebilir

Rakiplerinin çok sıkı güncelleme politikalarının olması Samsung gibi akıllı telefon markalarını büyük ölçüde etkiliyor. Apple, Xiaomi, Oppo ve Huawei gibi şirketler düzenli olarak güncelleme dağıtıyor. İşte tam da böyle bir nedenden dolayı Samsung çok sıkı rakiplere sahip.

Genel olarak değerlendirildiğinde bu haber gelecek yıllardaki yeni güncelleme projelerinin müjdecisi olabilir. Peki siz Samsung tarafından alınan bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy Buds2 modelinin fiyatı sızdırıldı: Uygun fiyata kablosuz kulaklık

>> Satışlarda Rekor Kıran iPhone 12 Samsung Hayranlarını Çok Üzdü: Yavaş Vur Apple