Vivo S9 resmi olarak tanıtım tarihi belli oldu

Vivo S9, Mart ayında yeni amiral gemisini tanıtmaya hazır. Yeni bir S serisi ile gelecek akıllı telefon şimdiden dikkatlerini üzerine çekti. İşte detaylar.

Vivo S9’un Dimensity 1100 yonga setine sahip ilk telefon olması bekleniyor ve daha önceki söylentiler 6 Mart’ta çıkacağını tahmin ediyordu. Bugün şirket, telefon için resmi video tanıtımları yayınlayarak lansman tarihi olan 3 Mart’ı ortaya çıkardı.

Çinli akıllı telefon üreticisi yeni amiral gemisinin tanıtım tarihini açıkladı. 3 Mart tarihinde bir tanıtım düzenleyecek Vivo, yeni akıllı telefonu S9 bu tarihte tanıtacak. Ayrıca Çinli şirket ünlü Japon müzisyen ve şarkıcı LiSA’yı akıllı telefonun elçisi olarak duyurdu. Çinli şirketin paylaştığı videoda anlaşıldığı üzere akıllı telefon odağı farklı olacak gibi.

Yayınlanan videoda, “Güzelliğimi Aydınlatıyor” ve “Çok Gece Yumuşak Işık Özçekimi” gibi yazılar gözüküyor. Bu yazılardan anlaşılacağı üzere Çinli şirket arka kameralar yerine daha çok ön kamera dikkat etti. Ayrıca yeni afiş, Vivo S9‘un 44 MP bir ön kameraya sahip.

Çinli akıllı telefon üreticisi yeni akıllı telefonun arka kamerası üçlü kamera sistemine sahip dikdörtgen kamera modülü göze çarpıyor. Ayrıca Posterde “S9 serisi” ibaresi kullanıldığından, Vivo S9 5G’ye başka bir akıllı telefonunun eşlik edebileceği tahmin ediliyor.

Vivo S9 hakkında bilinenler

Vivo S9, en önemli özelliği ise dünyada ilk 6nm yonga setine sahip akıllı telefon olması. Ayrıca geçen ay akıllı telefon için kullanılacak Dimensity 1100 5G yonga seti, 64 MP ana kamera ve 90Hz ekran ile donatılacağını ortaya çıktı. Ayrıca daha öncede belirttiğimiz gibi ön kamerasında 44 MP sahip. Telefonun ön kamerası akıllı telefonun en çok dikkat çeken özelliği gibi duracak gibi.

Ayrıca akıllı telefon hakkında, 8/12 GB RAM ve 128/256 GB depolamaya sahip olacak. Ekranına baktığımızda 6.44 inçlik bir boyuta sahip AMOLED ekrana sahip. Vivo S9, pil gücüne baktığımızda 4000 mAh bataryaya kapasitesine sahip. Ayrıca 33 W hızlı şarj desteği var.

Siz Vivo’nun yeni amiral gemisi hakkında ne düşünüyorsunuz. Siz bir telefonun arka kamerası mı yoksa ön kamerası mı önemli? Düşüncelerinizi lütfen aşağıdaki yorum kısmında belirtiniz.

İlgili Haberler

>>İşte Bu Haftanın Akıllı Telefon Haberleri