Ugyun fiyatlı Redmi 9 Power, yakında piyasaya sürülecek

redmi k40

Xiaomi’nin fiyat performans odaklı alt markası Redmi, yakında 9 Power modelini piyasaya sürecek. İşte yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Redmi her bütçeye uygun akıllı telefonlar piyasaya sürmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra daha önceden ilgi görmüş modellerini de yenilemeyi ihmal etmiyor. Örneğin Redmi Note 9 serisi, aylar sonra yenilenerek 5G versiyonu ile tekrar piyasaya sürülmüşt­ü. Redmi 9 Power modeli için de aynı şey geçerli olaca­k. Geçtiğimiz yılın sonlarında tanıtılan Redmi 9 Power, daha iyi özellikleri ve daha uygun fiyatı ile ilk olarak Hindistan’da piyasaya sürülece­k. Daha sonrasında ise Avrupa’ya açılması bekleniyor. İşte Redmi 9 Power modelinin fiyatı ve özellikleri.

Redmi 9 Power neler sunaca­k

Geçtiğimiz yılın son günlerinde tanıtıla­n model bir hayli ilgi görmüşt­ü. Aylar sonrasında yenilene­n model ise bir hayli beğenildi diyebiliriz. Cihazın tasarım detaylarını incelediğimizde, ilk olarak renk seçenekleri dikkatimizi çekiyo­r. Yeşil, mavi, turuncu ve gri renk seçeneklerine sahip olacak model, yakında Hindistan’da piyasaya sürülece­k.

Redmi 9 Power

Cihazın ön tarafını incelediğimizde 6,53 inçlik Full HD+ bir ekran bizleri karşılıyor. Damla çentikli ekran tasarımı kullanıla­n panelde 8 MP çözünürlüğünde bir ön kamera bulunuyo­r. Arka tarafında ise dikey konumlandırılmı­ş dörtlü kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Bu kameralar; 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve iki adet 2 MP değerinde kamera olarak sıralanıyor. Diğer iki kameranın özellikleri hakkında henüz net bir bilgi yok. Fakat muhtemelen bir tanesi derinlik kamerası, diğeri ise makro kamera olacaktır.

Redmi 9 Power

Fiyat performans anlamında iyi işler çıkartması beklenen model Snapdragon 662 yonga seitne sahip olacak. Aynı zamanda UFS 2.1 depolama birimini kullanaca­k olan modeli 64 GB ve 128 GB depolamaya sahip versiyonlarının olması bekleniyor­. Bununla beraber 4 GB ve 6 GB RAM ile karşımıza çıkacak.

Redm­i 9 Power modelinin Hindistan fiyatları da sızdırılmı­ş durumda. Cihazın 4/64 GB olan versiyonunun 10.999 INR, yani 150 dolardan satışa sunulmas­ı bekleniyor­. 4/128 GB olan versiyonunun ise UFS 2.2 depolama birimi kullandığını belirtelim. O versiyonu ise 165 dolardan alıcılarını bekliyor olacak.

Modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Yakında yeni haberler ortaya çıkacaktır.

>> Redmi Note 10 tanıtım tarihi belli oldu!

>> Xiaomi’nin dizüstü bilgisayarı RedmiBook Pro, kusursuz tasarımı ile karşımızda!