Vivo X Fold S Canavar İşlemcisi İle Ortaya Çıktı!

Vivo X Fold 2

Vivo X Fold S katlanabilir akıllı telefon modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte canavar işlemci ile gelen yeni model hakkında sızıntılar.

.

Son yıllarda farklı telefon formlarının karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Özellikle katlanabilir telefon piyasasında her yıl farklı modeller tanıtılıyor. Fakat katlanır akıllı telefon piyasasının başına Samsung’un olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar Huawei, Mate X ve Mate Xs modelleri ile kullanıcıların karşısına çıksa da, söz konusu modellerin Samsung’un katlanabilir forma sahip akıllı telefonları kadar ilgi görmedi. Toplamda 6 model ile karşımıza çıkan Samsung, Galaxy Z Fold ve Z Flip serileri ile piyasaya yön vermeye devam ediyor. Vivo’nun ise yeni katlanır modeli X Fold S hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde hakkında birçok sızıntıya şahit olduğumuz modelin, bazı tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri de sızdırıldı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Vivo X Fold S Canavar İşlemcisi İle Ortaya Çıktı!

Vivo X Fold S

Geçtiğimiz günlerde Vivo X Fold S modeli Çin’in sertifikasyon sitelerine görülmüştü. 80W’a kadar hızlı şarj destekleyeceği ortaya çıkan model, GeekBench listelerinde görüldü. Ortaya çıkan belgeleri incelediğimizde yeni modelini Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen1 işlemcisine sahip olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber bu işlemciyi desteklemek için ise 12 GB RAM desteği de bulunuyor. Ekran tarafına baktığımızda 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panelin bizleri karşılayacağını da belirtelim. Genel olarak söz konusu modeli değerlendirdiğimiz zaman, amiral gemisi katlanabilir akıllı telefon olarak nitelendirebiliriz. GeekBench listelerini incelediğimizde ise tek çekirdeklide 1.319, çok çekirdeklide ise 4.045 puan aldığını görüyoruz. Amiral gemisi işlemcisi ile gelen modelin performans anlamında rakip tanımayacak bir model olacağını söyleyebiliriz.

Vivo X Fold S modelinin kamera tarafına baktığımızda 50 MP telefoto kameranın karşımıza çıkacağı biliniyor. Fakat bununla beraber cihaz ile gelecek diğer kameralar hakkında henüz sızdırılan bir detay bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin tanıtım tarihi ve fiyatına ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Fakat bazı kaynaklar söz konusu modelin Eylül ayı içerisinde tanıtılacağını iddia ediyor. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Oppo A57 Serisi Resmiyet Kazandı: Daha Ucuzu Yok!

. . . . .