Vivo X60t Pro sızdırıldı: Orta segmentte yeni canavar!

Vivo X60t Pro
Vivo X60t Pro modeli TENAA listelerinde görüntülendi. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.
Son yıllarda ülkemizde de resmi olarak hizmet veren Vivo’nun genellikle uygun fiyatlı modelleri ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Tabii ki bu uygun model algısının giriş seviye akıllı telefon olarak belirlenmediğini belirtelim. Yani söz konusu marka, orta ve üst segment modellerle de karşımıza çıkıyor olsa da piyasaya göre daha uygun bir fiyattan sunuluyor. Yakında karşımıza çıkacak Vivo X60t Pro modeli ise uygun fiyatlı orta segment telefon olarak karşımıza çıkacak. Bununla beraber performans alanında da piyasadaki rakiplerinden daha üstün performans sergileyeceği tahmin ediliyor. Teknik özellikleri ve tasarım görüntüleri ortaya çıkan model hakkında işte ortaya çıkan tüm detaylar.

Vivo X60t Pro sızdırıldı: Orta segmentte yeni canavar!

Vivo X60t Pro

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde arka panelde üçlü kamera kurulumunun bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Bu kamera kurulumunda ana kamera 64 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Ön kameranın ise 16 megapiksel çözünürlüğe sahip olması bekleniyor. Ekran tarafına baktığımızda ise 6.44 inçlik bir ekran bulunduğunu görmekteyiz. İşlemcide ise genellikle orta segment telefonlarda gördüğümüz MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 1200 yonga seti bulunacak. Orta segment akıllı telefonlarda 1200 yongasının beklentileri sonuna kadar karşıladığını söyleyebiliriz. Pil tarafında 4000 mAh’lik bir pile sahip olacak model, ne yazık ki hızlı şarj desteğine sahip değil. Genellikle giriş segment telefonlarda bile hızlı şarj teknolojisi ile karşılaşmaktaydık. Fakat Vivo’nun orta segment bir telefonda hızlı şarj teknolojisi ile karşımıza çıkmayacak olması önemli bir dezavantaj.
Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Cihazın ülkemizde de satışa sunulması muhtemel. Cihazın ülkemizdeki satış fiyatı hakkında henüz ortaya çıkan bir bilgi olmadığını görüyoruz. Fakat Vivo’nun genellikle benzer özelliklere sahip farklı marka telefonlarından daha uygun bir modelden satışa sunuluyor. Muhtemelen X60t Pro modeli de benzer özelliklere sahip modellerden daha uygun bir fiyattan satışa sunulacaktır. Daha fazla gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.