Vivo Y78 Türkiye’ye Geliyor: Bir Telefondan Fazlası!

Telefon Fiyatları

Vivo Y78 modeli Çin lansmanı gerçekleştikten haftalar sonra Avrupa’ya açılıyor. İşte yakında Türkiye’ye gelecek olan yeni model hakkında tüm detaylar.

Vivo Y78 modeli geçen hafta Çin’de tanıtılmıştı. Fiyat performans odaklı akıllı telefon, kavisli ekranı ve 120 Hz tazele oranı ile ilgi gören modeller arasında yer almıştı. Normal şartlarda Vivo modelleri, ilk olarak Çin’e tanıtıldıktan haftalar sonra Avrupa’ya açılırdı. Fakat Vivo Y78 modelinin, çok kısa sürede Avrupa’ya giriş yapacağı belli oldu. Ayrıca yeni modelin Türkiye’ye de giriş yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntınlar.

Vivo Y78 Türkiye’ye Geliyor: Bir Telefondan Fazlası!

Vivo Y78’in Avrupa’ya gelen versiyonu, Çin varyantından çok daha farklı olacak. Nisan’da tanıtılan Vivo Y78+ modeline oldukça benzediğini belirtelim. 6.78 inçlik bir panel ile gelen modelin, 120 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu belertelim. Söz konusu ekranın yüksek tazeleme oranına sahip olması, özellikle oyun tarafında kullanıcılara iyi bir deneyim yaratmayı amaçlıyor. 177 gram ağırlığına sahip olan model, piyasadaki rakiplerine göre oldukça hafif.

Vivo Y78

İşlemci tarafına baktığımızda ise Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 695 yonga setine sahip olacak. Kamerada ise güçlü bir kurulum yer alıyor. Ana kamerada 64 MP çözünürlüğü tercih eden Vivo, 2 MP makro ve 2 MP derinlik sensörü ile söz konusu modeli destekleyecek.

Vivo Y78

Vivo Y78 modeli, 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanına sahip olacak. Ayrıca Vivo’nun kendi yazılımı ile 8 GB daha sanal RAM desteği mümkün hale geliyor. Yani 8 GB sanal RAM özelliğinin, dahili depolamadan kullanılacağını ve bu sayede söz konusu modelin RAM belleğinin 16 GB’a kadar çıkacağını belirtelim.

Vivo Y78

Vivo’nun akıllı telefonlarının pil tarafında bir hayli başarılı olduğunu biliyoruz. Güçlü işlemcisi ve kamerası ile dikkat çeken Vivo modeli, pil tarafında da sevenlerini üzmeyecek. Çünkü Vivo Y78 modeli, 5.000 mAh kapasiteli devasa pil ile gelirken, bu pili 44W hızlı şarj ile destekleyecek. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye’de kaç TL’lik bir fiyat etiketine sahip olacağı belli olacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> TikTok Yapay Zeka Robotu Tako Geliyor. Peki Nasıl Olacak?