VMware Cloud Modüler, Çoklu Bulut Hizmetleri aracılığıyla Uygulama Modernizasyonunu Hızlandırıyor

VMware Cloud, kuruluşların veri merkezi, sınır ve herhangi bir bulut genelinde uygulama modernizasyonunu hızlandırmasını sağlayan dağıtık, çok bulutlu bir platformdur. Genellikle takas yapmak zorunda kalan hem geliştiricilere hem de BT operatörlerine ciddi avantajlar sağlar.

VMware Cloud, geliştiricilerin bulut oluşturup dağıtmalarını sağlayarak üretkenliği artırır. Platform, BT’nin altyapı ve operasyonlarının daha ekonomik ve risksiz bir şekilde modernleştirilmesini sağlar. VMware Cloud’un piyasaya sürülmesiyle birlikte VMware, müşterilere daha entegre bir deneyim sunan yeni ürün ve hizmetlerini şöyle duyuruyor.

  • VMware Cloud Universal: VMware’in çoklu bulut altyapısı ve yönetim hizmetlerinin satın alınmasını  ve tüketimini  kolaylaştıran esnek bir
  • VMware Cloud Console: Nerede dağıtıldığına bakılmaksızın VMwareCloud altyapısı için tek  bir  izleme  ve  yönetim ortamı.
  • VMware App Navigator: Her uygulamanın değerine göre uygulama alanının tümünde uygulama dönüştürme girişimlerini değerlendirir ve önceliklendirir.

VMware ürün ve bulut hizmetleri operasyon direktörü Raghu Raghuram, “Bulut ve uygulamaların bir sonraki evriminin eşiğindeyiz. Mimariler dağıtılıyor ve giderek daha fazla çoklu bulut haline gelirken, modern uygulamaların sayısı yakında geleneksel uygulamaların sayısını geçecek. CIO’ların aşması gereken tek zorluk, daha fazla karmaşıklık ve risk getirmeyen bu yenilikten yararlanmak. VMwareCloud, günümüzde müşterilerin veri merkezinde ve herhangi bir bulutta kullanabileceği tek bulut çözümüdür ve hız, basitlik ve daha iyi güvenlik sağlayarak modernizasyon yolculuklarını hızlandırır. VMware Cloud Universal ile müşteriler tek bir satın alma işlemi yapar ve uygulamaları her ortamda dağıtma, ardından iş veya uygulama gereksinimleri değiştikçe bunları taşıma yeteneği kazanır.”

“AWS’deki VMwareCloud, uygulamalarımız için güvenli bir bölge sağladı. VMwareCloud platformumuzu alıp doğruca AWS’ye bırakabiliyoruz” diyen William Hill Altyapı ve Platformlar Başkanı Sarah Lucas şöyle devam ediyor: ” Mühendislik ekiplerimiz başka bir bulut ortamı öğrenmek zorunda kalmadan genel buluta hızlı bir şekilde ulaşabildik. Bugüne kadar 3.000’den fazla VM ve yüzlerce uygulamayı taşıdık. Artık VMwareCloud platformunda hizmetleri hızlı ve tutarlı bir şekilde sunma yeteneğine sahip daha esnek bir ölçeğe sahibiz. VMwareCloud Universal’ın, VMwareCloud ortamımızı büyütmek ve işletmek için bize daha da esnek bir model sunacağına inanıyoruz.”

Tüm Uygulamalar için Her Yerde Modüler ve Çok Bulutlu Hizmetler,

Uygulama girişimleri işgücü nerede olursa olsun daha iyi iş sonuçları, yüksek müşteri deneyimi ve yenilikçi dijital hizmetler sağlıyor. VMware tarafından ankete katılan kuruluşlar, uygulama girişimlerinin yüzde 90’ının modernizasyona odaklandığını ve bugün yüzde 80’inin uygulamaları veri merkezi, bulut ve sınır genelinde dağıtılmış bir modele aldığını bildiriyor.

VMware Cloud, birleşik güvenlik ve operasyonlarla hem şirket içi hem de bulut için bir platform olarak geleneksel ve modern uygulamaları destekliyor, tüm yerel bulut hizmetlerine bağlanıyor ve hem geliştiricilerin hem de BT operatörlerinin gereksinimlerini karşılıyor. VMware Cloud ile müşteriler, çoklu bulut gerçekliği için tek bir bulut işletim modelinin basitliğini kazanıyor ve tek bulut silolarının zorluklarını gidermeye veya en aza indirmeye yardımcı olmak için taşınabilirlik kazanıyor. VMware Cloud müşterileri, VMware Tanzu Application Service  ile yüzde 80’e kadar daha iyi geliştirici üretkenliği, yüzde 59 daha düşük operasyonel maliyet ve yüzde 46 daha hızlı bulut geçişi  dahil olmak üzere önemli avantajlar elde edebiliyor.

VMware Cloud ile müşteriler, Dell EMC’deki VMwareCloud’da Amazon Web Services(AWS), Azure, Google Cloud, IBM Cloud  ve  Oracle Cloud’da çalışan VMwareCloud Foundation dahil yüzlerce  VMwareCloud Verified iş ortağı arasında uygulama dağıtabiliyor. VMware Marketplace, müşterilere binlerce doğrulanmış üçüncü taraf ve açık kaynaklı geliştirici çözümüne erişim  sağlıyor. VMwareCloud müşterileri ayrıca yerel genel bulutlar arasına da dağıtıp çalışabiliyor ve geliştiricilerin tüm  yerel bulut  hizmetlerine erişebilmelerini sağlıyor.VMware Cloud

Daha İyi Ekonomi, Basitleştirilmiş Operasyonlar ve Daha Hızlı Uygulama Modernizasyonu

Yeni VMwareCloud Universal aboneliği ile müşteriler daha fazla esneklik ve taşınabilirlik elde ederek bulutları kendi hızlarında benimseyebiliyor ve bulutlar arasında tek bir işletim modelinden yararlanabiliyor. VMwareCloud Universal, hibrit bulut mimarisine bağlı müşteriler için ideal çünkü genişletilmiş veya değişken bulut geçiş zaman çizelgeleri bulut patlaması gereksinimleri veya şirket içi altyapı için bir OPEX modeli mevcut. VMware Cloud Universal ile müşteriler VMware’in çoklu bulut altyapısı ve yönetimi için kredi satın alıyor ve bu kredileri şirket içinde VMwareCloud Foundation, AWS’de VMwareCloud veya Dell EMC’de VMwareCloud dağıtımlarına uyguluyor.

VMware Cloud Universal’ın avantajları şöyle:

Seçim ve esneklik: bir kez satın alınıyor ve sözleşme sırasında herhangi bir zamanda uygun hizmetler dağıtılabiliyor.

Dönüştürülebilirlik: Müşteriler, kullanılmayan şirket içi Cloud Foundation kredi dağıtımını, dönem boyunca herhangi bir noktada AWS’deki VMware Cloud’a veya Dell EMC’deki VMware Cloud’a dönüştürüp uygulayabiliyorlar

Bulut Hızlandırma Avantajları (CAB): VMwareCloud Universal kredilerine yönelik VMware kalıcı lisanslarına yaptıkları mevcut yatırımlardan yararlanarak çoklu buluta geçiş için esneklik sağlıyor.

Yerleşik Kubernetes: Kubernetes’in basitleştirilmiş dağıtımı ve çalışması için VMware Tanzu Standard sürümü.

Çoklu bulut Yönetimi ve İşlemleri: VMware vRealize Cloud Universal for SaaS tabanlı çoklu bulut yönetimi.

VMware Success 360: müşterilerin kazanılan değeri sürekli olarak fark etmelerine ve daha hızlı sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmak için tasarlanan Vmware Success 360 başarı planlaması, sürekli kullanım rehberliği, tasarım atölyeleri ve proaktif destek içeriyor.

Bu yeni aboneliği destekleyen VMwareCloud Console, şirket içi, bulut ve uç ortamlarda tüm VMwareCloud altyapısının uçtan uca görünürlüğünü ve denetimini sunuyor. Cloud Console, müşterilerin tüm VMwareCloud kaynaklarını ayırabileceği, yönetebileceği ve daha iyi optimize edebileceği entegre bir portal. Cloud Console aracılığıyla müşteriler kredilerini kullanabiliyorlar, VMwareCloud Universal’a uygun ürün ve hizmetlerin dağıtımlarını sağlayabiliyor ve  VMware destek kuruluşlarına ulaşabiliyorlar.

Yeni VMware App Navigator hizmeti, kuruluşların uygulama modernizasyon girişimlerine öncelik vermesine ve sonuçları daha hızlı sunmasına yardımcı oluyor. Diğer portföy rasyonalizasyon hizmetleri “her şeyi” planlamaya çalışıyor, tamamlanması yavaş ve genellikle yanlış olan birçok varsayım içeriyor. App Navigator ise portföy analizinde çevik bir yaklaşım kullanıyor. Başlarken yeterli planlama yapmak için otomatik araç ve uygulamalı denemeler kullanıyor, ardından uygulama ve bulut dönüştürme girişimleri hızla ölçeklendirilebiliyor. Bir etkileşim sırasında müşteriler, uygulama portföylerini rasyonalize etmek, iş ve BT hedeflerine dayalı farklı uygulamalar için modernizasyon stratejilerini ve ortamlarını belirlemek ve sonuç odaklı bir yol haritası oluşturmak için VMware uygulayıcılarıyla birlikte çalışıyor. Bu, müşterilerin işi kimin yaptığına bakılmaksızın iş ihtiyaçlarını daha hızlıteslim etmesini sağlıyor ve riski enaza indirmeye yardımcı olmak için kendi kendine yeterliliği sağlıyor.

AWS satış ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Matt Garman konu ile ilgili şunları söyledi: “AWS, VSphere tabanlı iş yükleri için VMware’in tercih ettiği genel bulut sağlayıcısı ve VMware Cloud on AWS, vSphere tabanlı iş yükleri için AWS’nin tercih ettiği hizmet. Müşteriler, şirket içi veri merkezlerini ve AWS’yi kapsayan VMware tabanlı bir hibrit ortamı benimsemenin bu kadar hızlı ve kolay olmasını seviyor. Daha hızlı uygulama modernizasyonu sağlamak için VMwareCloud on AWS’yi benimseyen birçok müşteri görüyoruz. Bu duyuruyla birlikte müşteriler, AWS’deki VMwareCloud’un dağıtımlarında ve şirket içinde VMware’de aynı VMware Universal Kredilerini kullanma yeteneğine sahip.”

Dell Technologies Küresel Altyapı Çözümleri Grubu Çözümler ve Portföy Yönetimi başkanı Arthur Lewis şunları söylüyor: “Dell Technologies ve VMware, derin işbirliği yoluyla BT altyapısının geleceğini yönetmeye kararlıdır. VMwareCloud on Dell EMC, hizmet olarak sunulan şirket içi altyapının tüm avantajlarını sağlayan, tümüyle yönetilen, güvenli ve ölçeklenebilir bir bulut platformudur. Özel bulut altyapılarını yönetmeyi tercih eden müşterilerimiz için, VMwareCloud Foundation ile sıkı bir şekilde entegre edilmiş bir çözüm portföyü sunuyoruz. VMwareCloud Universal, dağıtımda esnekliği korurken müşterilerin hibrit ve çoklu bulut çözümlerine yatırım yapmasını sağlayarak seçimi basitleştiriyor. “

İlgili Haberler

>> VMware’den Dijital Kurumlar İçin Yapay Zeka Kullanımına Hazır Geliştirici Altyapıları