Netflix Rasgele Oynat özelliği ile çok daha eğlenceli olacak, nasıl mı?oynat,

Netflix 28 Nisan Çarşamba günü duyurduğu Netflix Rasgele Oynat özelliği ile kullanıcılara bir nebze de olsa daha keyifli bir deneyim sunacak diyebiliriz.

Netflix Rasgele Oynat özelliği adından da anlaşılacağı gibi aboneyi rastgele seçilen bir filme, diziye veya belgesele götürecek.  “Rasgele Oynat” düğmesine basan kullanıcıların geçmiş tercihleri hesaba katılacağı için bu seçenek yüzde yüz rastgele olmayacak.

Netflix Rasgele Oynat düğmesi

Akış durumuna göre, kullanıcı “Rasgele Oynat” düğmesine bastığında aşağıdaki seçenekler önerilecek.

Yeni bir dizi veya film.
Abonenin halihazırda izlediği bir dizi veya film.
Abone listesinden bir dizi veya film.
Abonenin izlemeyi bitirmediği ve devam ettirmek isteyebileceği bir dizi veya film.

Netflix Rasgele Oynat düğmesi, profil adının altında, platformun ana sayfasının 10. satırında ve ayrıca gezinme menüsünün sol tarafında bulunacak.

Ekran okuyucu kullanan kullanıcılar, metinden konuşmaya (TTS) uyumlu olan araçtan da yararlanabilecekler. Aracı kullanmak için kişinin Yardım Merkezindeki erişilebilirlik alanına gitmesi gerekiyor. Ardından TV veya Netflix uygulamasındaki işlevi nasıl etkinleştireceğini kontrol etmesi gerekmekte.

BU yeni özelliğin Türkiye’de faaliyete geçmediğini belirtmemizde yarar var. Türk kullanıcıları olarak bu yeni özelliği çok yakın zamanda göreceğimize eminim. Yaz ayları yaklaşırken Netflix Türkiye “Rasgele Oynat” düğmesi konusunda hızlıca harekete geçecektir umarım.

Tüm bunların yanında Netflix son dönemde yayınladı büyük bütçeli filmler ile adından söz ettiriyor. Son olarak Türkiye’de 11 EKim 2019 tarihinde yayına giren ve benim de sinema da son izlediğim filmlerden biri olan İkizler Projesi (Gemini Man) Netflix Türkiye kullanıcılarının izlemesine sunuldu. Will Smith, Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen gibi ünlü oyuncu kadrosuna sahip bu filmi yakın zaman içerisinde izlemenizi tavsiye derim. Bern bir kere daha izlemeyi düşünüyorum.

İkizler Projesi (Gemini Man), eski bir kiralık katilin peşine düşen klonundan kurtulmak için verdiği mücadeleyi konu ediyor. Usta sinemacı Ang Lee’nin yönettiği sıkı aksiyon filmi Gemini Man artık Netflix kullanıcıları tarafından erişilebilir. Filme bu adresten ulaşabilirsiniz.Rasgele Oynat

İlgili Haberler

>> Netflix Çocuklar İçin Yepyeni Tasarımlarla Geliyor: Büyük Bir Değişikliğe Hazır Olun

>> Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Filmi Netflix’te Yayınlandı: İşte Fragman ve Diğer Detaylar (Video)