Bitcoin 120 Bin Dolar Hedefine Ne Zaman Ulaşacak? Analistler Açıkladı

Kripto paralarda hızlı yükseliş

Bitcoin 120 bin dolar hedefine doğru büyük bir hızla ilerliyor. Peki kripto para devi ne zaman bu seviyeleri görecek. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm ayrıntılar.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin hızlı fiyat değişimlerini devam ettiriyor. Özellikle son aylarda bu hızın belirgin bir şekilde arttığı görülüyor. 50 bin dolar barajını aşan kripto para devi önümüzdeki günlerde yeni rekorlar elde etmek için düğmeye bastı.

Bitcoin son olarak 69 bin dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Bu rekorun hemen ardından hızlı bir şekilde düşüşe geçti. 42 bin dolar düzeyine kadar gerilemesi yatırımcılarda büyük bir korku yarattı. Ancak toparlanması uzun sürmedi. Şimdi ise analistler 120 bin dolar seviyelerini konuşuyor.

Bitcoin 120 bin dolar barajını yıkabilir

Kripto para analistlerini harekete geçiren ve yüksek rakamlı tahminler yapmasını sağlayan faktör arz meselesi ile ilgili. Toplam Bitcoin arzının yüzde 6,3 gibi bir bölümünün cüzdanlarda saklandığı ifade ediliyor. Bugüne kadar hiç böyle bir seviye görülmemişti. Bu aynı zamanda Bitcoin arzının 1,3 milyonluk bölümünün kripto para borsalarında tutulduğu sonucunu ortaya çıkarıyor.

Bitcoin 120 bin dolar

Kripto para borsalarında arz büyük bir öneme sahip. Ne kadar düşük miktarda arz olursa fiyat o kadar hızlı bir şekilde artış gösterebiliyor. Mesela son yaşanan Bitcoin arzı ile ilgili gelişme aslında kripto para birimlerinin büyük bir ilgi gördüğünü ortaya koyuyor.

Bitcoin en hareketli dönemlerini yaşamaya hazır

Kripto para analistleri tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak son 5 ayın 7 günlük hareketli ortalaması 978 bin 452 rakamına kadar ulaştı. Bu aynı zamanda borsalara giderek daha az Bitcoin gönderildiğini ortaya koyuyor. Arzı düşük olan Bitcoin bu sayede hızlı bir yükseliş kaydedebiliyor.

Şimdilik Bitcoin için 50 bin dolar barajı üzerinde tutunmak büyük önem taşıyor. Ayrıca analistlere göre Mart 2022 tarihinde kripto para devi 120 bin dolar düzeyine ulaşabilir.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Düzenlemesi Gelebilir: 2022 Çok Hareketli Geçecek

>> Bitcoin Neden En Popüler Kripto Para Birimi? İşte Tüm Detaylar!