WhatsApp Çökerse Kullanabileceğiniz Alternatif Uygulamalar: Bu Bilgiler Çok Lazım Olacak

WhatsApp mesajların silinmesi

WhatsApp çökerse kullanabileceğiniz birçok alternatif var. Bu alternatifler sayesinde sadece bir uygulamaya bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması olarak bilinen WhatsApp özellikle bu aralar çöküyor. Facebook platformunun 3 milyar civarında kullanıcısının olması bunun en önemli nedeni. Facebook ve WhatsApp ortak şirket sunucularını kullandığı için bazen çökme durumları olabiliyor.

Yaklaşık olarak 19 milyar dolar gibi bir bedel ödeyerek WhatsApp uygulamasını satın alan Facebook şirketi ne yazık ki iyice gözden düşmeye başladı. Hem kullanıcı verilerini işlemeye ilişkin politikalar hem de çökme durumları kullanıcıları isyan ettirdi. Elbette bu uygulamayı alternatif olarak kullanabileceğiniz birçok farklı uygulama ile durumdan kurtulabilirsiniz.

WhatsApp çökerse kullanabileceğiniz alternatifler

WhatsApp alternatifi olabilecek en güvenli platformlarından birisi de hiç şüphesiz Signal. İsteyenler Android sürümde SMS uygulamasını yine bu uygulama ile değiştirme imkanına sahip. Edward Snowden bile bu uygulamayı öneriyor.

WhatsApp çökerse kullanabileceğiniz

Kullanabileceğiniz bir diğer önemli alternatif hiç şüphesiz Telegram. Aslına bakacak olursak alternatifler içerisinde en güçlüsünün Telegram olduğunu söyleyebiliriz. Son derece hafif ve kullanımı kolay bir uygulama olmasıyla ön plana çıkıyor. Bip özellikle Türkiye’de de yaygın olarak kullanılan bir platform. Bunu alternatif olarak kullanabileceğiniz gibi SMS tarzı özelliklerini tercih edebilirsiniz.

Birçok uygulama uçtan uca şifreleme kullanıyor

Discord yine en fazla önerilen alternatifler içerisinde yer alıyor. Ancak Türkiye’de pek fazla anlık mesajlaşma uygulaması olarak kullanıldığını söylemek mümkün değil. Bu tür platformlar güvenilir olarak bilinmiyor. Son olarak sizler için ICQ uygulamasını öneriyoruz. Bu uygulama ile birlikte kanal sohbetleri görüntülü ve sesli grup sohbetleri yapabilirsiniz.

Tüm bu alternatifler uçtan uca şifreleme yöntemine sahip. Ayrıca genellikle güvenli olarak biliniyor. Şimdiye kadar açıkçası pek bir güvenlik krizi yaşamadılar. Peki tüm bu alternatif uygulamalar içerisinde sizin favoriniz hangisi? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Facebook ve WhatsApp Çöküşü Büyük Korku Yarattı: Sebebi Belli Oldu

>> WhatsApp silinen mesajlar nasıl geri getirilir: iOS ve Android güncel yöntem