Google Pixel 6 İçin Kesin Tarih Belli Oldu: Yeni Detaylar

Google Pixel 6

Google Pixel 6 için bazı tarihler açıklandı. Özellikle tasarım ve bazı detaylara aktarılan bu cihaz büyük merak uyandırdı. Hadi gelin yeni cihazın çıkış tarihi ve diğer detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en çok merak edilen akıllı telefonlarından birisi de Pixel 6 modeli. Birçok kişi bu serinin ne tür özelliklerden oluşacağını merak ediyor. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro olmak üzere iki farklı model bu seride yer alacak. Böylece kullanıcılar kendilerine en uygun olan akıllı telefonu tercih edebilecek.

Ortaya çıkan detaylar bu serinin daha çok ne zaman tanıtılacağı ile ilgili. 19 Ekim’de tanıtılacağı resmi olarak duyurulan bu model salı gününe denk gelecek. Türkiye saati ile 20:00 cihazın tanıtım zamanı olacak. Android 12 cihazdaki tasarım dili olarak kendisini gösterecek.

Google Pixel 6 tanıtım tarihi

Google Silicon 101 (GS101) model numarası ile kullanıcıları selamlayan bu cihaz aynı zamanda üst düzey bir işlemci tercih edecek. Samsung Exynos 2100 ile benzer özellikler taşıma ihtimali son derece yüksek. Pixel 6 Pro için 12GB RAM + 128/256/512GB gibi depolama seçenekleri yer alacak.

Google Pixel 6

Birçok kullanıcı ekran yenileme hızını da merak ediyordu. 90Hz bu modelin ekran yenileme hızı olarak kendisini gösterecek. 6,4 inç amoled ekran ile kullanıcılara sunulacağı söyleniyor. Tüm bunlara ek olarak 8GB RAM ve 128GB/256GB seçeneklerinin Pixel 6 için kesin olacağını belirtelim.

Kısa bir süre içerisinde tanıtım başlıyor

Google açıkçası bu cihazın tanıtımı ile ilgili süreyi uzatmak istemiyor. Rakipleri olan Apple ve Samsung gibi şirketlerin birçok akıllı telefon üretmesi onu tedirgin etmiş gibi görünüyor. Şirketin hızlı bir şekilde kendi yeni akıllı telefon modelinin tanıtımını yapması gerekiyor.

Özellikleri açısından oldukça iyi kabul edilebilecek bu cihaz için geri sayım başladı. AMOLED ekran kullanılması önemli bir avantaj sağlayacak. Bu cihaz için tüm gözler tanıtım tarihi olan 19 Ekim’e çevrildi. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Android 12 Oyun Konusunda Aceleci Olacak: İndirirken Oynamak Mümkün!

>> Android 12 Wifi Bağlantılarını Değiştiriyor: Menüler Daha Kullanışlı Olacak