WhatsApp Dolandırıcı Karşıtı Bir Özellik Getiriyor: Hırsızlara Karşı Önlem

WhatsApp Yeni Özelliği

WhatsApp dolandırıcı karşıtı bir özellik ile kullanıcıların güvenliğini sağlamak istiyor. Bu yeni hizmet önemli ölçüde güvenlik sağlayacak gibi görünüyor.

Anlık çevrim içi mesajlaşma uygulamaları içerisinde ön planda yer alan WhatsApp bu aralar bazı yeni denemeler yapıyor. Bu denemeler her ne kadar tasarım üzerinde yoğunlaşsa bile güvenlik işin çok başka bir boyutunu oluşturuyor. Konuyla ilgili ortaya çıkan bazı detaylara göre bundan sonra durum paylaşımlarına bağlantılar eklenirken daha dikkatli olmak gerekecek.

Yeni yapılan çalışmalar ile birlikte WhatsApp durum bölümünde paylaşılan bağlantılara daha linke tıklamadan önizleme seçeneği sunuluyor. Böylece nereye bağlantı verildiği görülmüş olacak. Bazen bağlantı ismi ile sitenin kendisi birbirinden alakasız olabiliyor. Dolandırıcılar birçok kullanıcıyı bu şekilde kandırıyor.

WhatsApp dolandırıcı karşıtı önlemler alıyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda yakın bir tarihte dolandırıcılık karşıtı çok önemli bir özelliğin geldiği görülüyor. WhatsApp durum bölümünde yer alan bağlantıların metin olarak gösterildiği bu yeni özellik sayesinde artık dolandırıcılar rahat nefes alamayacak.

WhatsApp dolandırıcı karşıtı

Bilmeyenler için dolandırıcıların sisteminden kısaca bahsedelim. WhatsApp durum bölümünde yer alan bağlantıya tıkladığınızda sizi çok farklı bir siteye yönlendirmek mümkün. Böyle bir durumda girdiğiniz site dolandırıcılık faaliyeti bile yürütüyor olabilir. Özellikle kripto para hırsızlığı yapan çok fazla web sitesi var.

Yeni özellik yakında kullanıcılarla paylaşılacak

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda kısa bir süre içerisinde bu özelliğin kullanıcılarla paylaşılacağı görülüyor. Şimdilik WhatsApp bu yeni özelliği test aşamasında sürdürüyor. Kısa bir süre içerisinde test aşamasının tamamlanıp uygulamaya geçilmesi amaçlanıyor. Muhtemelen WhatsApp bunun için çok uzun süre beklemeyecek.

Güvenilirlik denilince ne yazık ki Meta uygulamaları geri planda kalabiliyor. Eski ismi Facebook olan Meta yeniden güven kazanabilmek için bu tür önlemlere çok fazla önem vermeye başladı. Önümüzdeki haftalarda buna benzer haberlerin daha fazla ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

İlgili Haberler:

>> Avrupa Birliği WhatsApp Mesajlarınızı Görebilecek: Yeni Yasa Çıktı

>> WhatsApp Kullanıcılarına Birçok Müjde! 2GB, 512 Kişi ve Dahası!