Samsung Exynos 1380 ve Exynos 1330 Orta Segmentte Rakip Tanımayacak!

Samsung Exynos

Samsung Exynos 1380 ve Exynos 1330 yonga setleri sertifikasyon kuruluşlarının web sitesinde görüldü. İşte A serisi modellerinde kullanılacak olan yeni yonga setleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung’un Exynos işlemcilerinin  her segmentten akıllı telefonlara hitap ettiğini söyleyebiliriz. Özellikle orta segmentte sunulan akıllı telefonlarda Samsung Exynos işlemcileri karşımıza çıkıyor. Yakın zamanda tanıtılan Exynos 1380 ve 1330 işlemcilerinin ilk olarak karşımıza çıkacağı modeller de belli oldu. İşte Türkiye’de satılacak Samsung imzalı telefonlarda da sunulması beklenen yeni işlemci hakkında tüm detaylar.

Samsung Exynos 1380 ve Exynos 1330 Orta Segmentte Rakip Tanımayacak!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Samsung tarafından piyasaya sürülen Galaxy S serisi modellerinde Samsung imzalı Exynos yonga setlerinin kullanmayacağı açıklanmıştı. Özellikle performans olarak Qualcomm imzalı Snapdragon işlemcilerinin daha yüksek performansa sahip olduğunu biliyoruz. Bu yüzden S serisi kullanıcıları yeni karardan memnun kalmıştı. Fakat bu durum Samsung’un Exynos yonga setlerini üretmeyi bıraktığı anlamına gelmiyor. Hala giriş ve orta segment cihazlarında, hatta orta segmentin üst basamaklarına hitap eden akıllı telefonlarında dahi Exynos imzalı yonga setleri kullanılmaya devam ediyor. Öyle ki önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen yeni Samsung modellerinde kullanılacak olan Exynos işlemcileri ortaya çıktı.

Samsung Exynos

Samsung, yakında Exynos 1380 ve Exynos 1330 işlemcilerini duyurabilir. Bu işlemcilerin, orta segment cihazlarda kullanılacağı biliniyor. İddialara göre Exynos 1380 yonga seti, Galaxy A53, Galaxy A33 ve Galaxy M33 modellerinde kullanılacak. Serinin önceki modellerinde Exynos 1280 yongası kullanılıyordu. Bu yüzden ortaya çıkan sızıntıların gerçeği yansıtmasının yüksek ihtimal olduğunu da ekleyelim.

Samsung Exynos 1330 yongası ise Bluetooth SIG kuruluşlarının web sitesinde sızdırıldı. Bluetooth 5.3 desteği ile gelen yonga setinin, yine Galaxy A54 ve A34 modellerinde kullanılması bekleniyor. Genellikle farklı pazarlara özle olarak üretilen M ve F serisi de bu kervana katılabilir ve Exynos 1330 yonga setini kullanacak olan modeller arasında yer alabilir.

Önümüzdeki aylarda Samsung Galaxy A serisi modellerinin tanıtılacağını biliyoruz. Bu seri ile birlikte ilk etapta 3-4 model tanıtılsa da sonraki aylarda A serisi modellerin yelpazesinin bir hayli genişlediğini belirtelim. Muhtemelen her yıl olduğu gibi bu yıl da A serisi modelleri ülkemize giriş yapacaktır.

İlgili Haberler

>> Snapdragon 8 Gen 2 Yongasına Sahip Olacak İlk Telefon Belli Oldu!